Posílejte peníze SMSkou

S jednoduchou a velice praktickou službou přichází irská společnost Anam. Společně s vývojářskou firmou TR2 Communications přináší službu, jež umožní operátorům nabídnout celosvětové převody peněz prostřednictvím SMS zpráv.

Transfer peněz probíhá na základě registrace telefonních čísel plátce a příjemce platby. Všechny subjekty, jenž se účastní operace si krom registrace svých telefonních čísel musí zvolit PIN. Princip na kterém služba funguje si nejlépe vysvětlíme na příkladu.

Chcete své ratolesti poslat jako dárek 50 euro k narozeninám. Napíšete zprávu ve tvaru: “#Cash €50” a celý text odešlete jako běžnou SMS na číslo vybrané z telefonního seznamu. Vaše zpráva je po té zaznamenána a předána do systému ke zpracování. Následně vám přijde SMS s žádostí o potvrzení platby zavoláním na číslo zákaznické linky, kde je ještě nutno celou operaci potvrdit zadáním PINu.

€50 je pak odečteno z účtu plátce a připsáno na účet příjemce. Příjemce platby obdrží SMS s textem „Poslal jsem ti €50”. Služba je připravena k masovému užití, zajištěna je také počáteční podpora při zavádění služby ze strany dodavatele.

Diskuze (10) Další článek: Nokia 7900: chystá se mobilní šperk

Témata článku: Ostatní, Peníze, Irská, Pen


Určitě si přečtěte