Prezident vetoval zákon o DPH: a nastane zmatek

Prezident Václav Klaus dnes vrátil sněmovně návrh zákona o DPH. Řadu položek, které jsou dnes v nižší pětiprocentní sazbě, měl tento zákon zdanit devatenácti procenty, současná vyšší sazba 22 % se však na oplátku měla o tři procenta snížit na jednotných 19 %.

Ať si už kroku vlády, která vypracovala tento zákon, myslíme cokoli, těsně před vstupem do Evropské unie to není dobrá zpráva. Starší, doposud platný zákon o DPH se totiž neslučuje s požadavky EU, k jejichž splnění se Česká republika přihlásila. Poslanci budou mít co dělat, aby se do 1. května dohodli na novém znění, případně aby prezidentovo veto sněmovna nadpolovičním počtem poslanců přehlasovala.

Jak se tohle všechno dotýká mobilů? Pokud se daňová sazba sníží na 19 %, lze předpokládat mírný pokles cena za telefonování. Podle článku serveru Marketing&Media se ke zlevnění chystal přinejmenším Eurotel a lze předpokládat, že by se stejně zachovali i ostatní dva mobilní operátoři.

Diskuze (29) Další článek: Mobilní budoucnost přichází z východu

Témata článku: NAS, Zákon, Zak, Zmatek, Prezident, Pře, DPH


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40