Přídavné širokoúhlé, makro a teleobjektivy pro všechny fotomobily

Firma AmacroX prodává přídavné objektivy pro mobilní telefony vybavené fotoaparátem. V nabídce je celá řada objektivů od širokoúhlých přes teleobjektivy až po předsádky pro makrofotografii.

Klepněte pro větší obrázek
Sada přídavných objektivů

Způsob použití je velmi jednoduchý. Na standardní objektiv telefonu se přilepí kovový štítek s otvorem uprostřed. Nijak tedy nevadí při běžném focení. Na tuto podložku se potom pomocí magnetu upevní samotný objektiv a už se může začít fotit. Produkt je použitelný téměř se všemi fotomobily, na které lze upevnit štítek. Problém budou mít zejména přístroje, kde objektiv chrání například posuvné lamely.

Na serveru Modtown vyšla podrobná recenze širokoúhlé předsádky, která má téměř efekt objektivu typu „rybí oko“. Po stranách snímku je kvůli tomu vidět velmi výrazná vinětace, úhel záběru je ale výrazně větší než standardně.

Klepněte pro větší obrázek

Možná by nakonec bylo lepší, kdyby čip fotoaparátu vestavěného v mobilech byl chráněný jen obyčejným sklíčkem. Před focením by stačilo připevnit přídavný objektiv, který by se jinak houpal jako přívěsek na poutku. Snímky by určitě byly kvalitnější.

Diskuze (23) Další článek: Nokia čelí žalobě za používání hlasitého handsfree

Témata článku: Fotomobily, Standardní objektiv, Foto, Makro, Teleobjektiv


Určitě si přečtěte