Přímo z tiskové konference: dvě nové Nokie řady XpressMusic

Dnešní dlouho očekávaná série novinek finské Nokie se pomalu rozjíždí. Tisková konference a novinkové žně začaly s úderem jedenácté hodiny našeho času a světlo světa spatří hned několik modelů, které budou spoluvytvářet budoucnost nejsilnějšího výrobce mobilních telefonů.

Po nutném úvodu jsme mohli shlédnout video představující nově vyvinuté uživatelské prostředí založené na osmi záložkách reprezentovaných grafickými ikonami. Každá karta měla několik položek, řádků, zástupců samostatných aplikací. Je těžké odhadovat použitelnost systému z krátkého reklamního videa, ale novinka je přinejmenším sympatická.

Přejděme ale k tomu, co nás všechny zajímá nejvíce, nové telefony. Nokia v dalším videu připomněla historické milníky, které značku dovedly ke stavu, kdy je většina modelů vybavena pro poslouchání hudby. Dalším krokem by měla být dvojice nových modelů hudební řady XpressMusic.

Prvním modelem je Nokia 5310 XpressMusic. Jde o 9,9mm tenký mobil klasické konstrukce s kovovým vzhledem a ovládáním hudebního přehrávače na straně displeje. Jako správný hudební přehrávač dostal tento model i 3,5mm jack pro připojení libovolných sluchátek. V balení bude připravena 4GB microSD karta, vše je tedy ihned připraveno pro přehrávání ihned po zakoupení. Nokia 5310 XpressMusic bude dostupná na předvánočním trhu za cenu 225 euro.

Klepněte pro větší obrázek
Vysouvák Nokia 5610 XpressMusic a Nokia 5310 XpressMusic s klasickou konstrukcí. Novinky si zatím můžeme prohlédnout pouze na fotografii, kterou jsme použili již o půlnoci v bleskovce. Oficiální fotografie na sebe jistě nenechají čekat.

Dalším a podle označení vyšším modelem je Nokia 5610 XpressMusic. Jeho největší zajímavostí je nový navigační prvek NaviSlide, jakási dotyková ploška, sloužící jako hlavní ovladač. Jeho přesnou funkci nám jistě popíše David Polesný, který je na tiskové konferenci a k novým telefonům se jistě dostane. Těšte se na jeho první dojmy.

I tento model má kovový povrch, navíc přidává nepoškrábatelný displej (nechejme se překvapit, co to bude v podání Nokie znamenat). Novinka slibuje až 22 hodin přehrávání hudby, za současného přihlášení do sítě 3G. Dalším zmíněným prvkem je 3,2Mpx fotoaparát s bleskem. Bohužel jsme se zatím nedozvěděli, zda je vybaven autofokusem.

V „hudební“ části prezentace padla už jen zmínka o novém příslušenství, které bylo vyvinuto ve spolupráci s některými velkými jmény hudebního průmyslu. Jako další přijdou na řadu multimédia a hry, tedy horlivě očekávaná platforma N-gage.

Diskuze (5) Další článek: Vodafone 225: volání, SMS, nízká cena

Témata článku: Nokia, Konference, Nokia 5310 XpressMusic, Nokia 5610 XpressMusic, Nokia N-Gage, Tis, Část prezentace, Tenký mobil, Nov, Video představující, Největší zajímavost, XpressMusic, Tisk, Hudební průmysl


Určitě si přečtěte