Provozovatel U:fona zvýšil tržby o 75 %, letos chce být v zisku

Provozovatel U:fona zvýšil tržby o 75 %, letos chce být v zisku

Provozovatel sítě U:fon, společnost MobilKom, zvýšila v roce 2009 tržby na 470 milionů korun. To znamená meziroční nárůst o 75 procent. Na konci loňského roku využívalo služeb U:fona celkem 135 tisíc zákazníků, z toho cca 65 tisíc zákazníků rychlý mobilní internet, 35 tisíc mobilní hlasové služby a 35 tisíc bezdrátové pevné linky. Firma to oznámila ve své tiskové zprávě.

Těsně před koncem roku MobilKom představil první předplacený (kreditní) mobilní internet v ČR a nedávno zahájil kroky vedoucí k otevření své CDMA sítě virtuálním operátorům (více čtěte zde). U:fon se nyní soutředí hlavně na datové služby. „Na základě vyhodnocení příležitostí na českém telekomunikačním trhu jsme se také loni rozhodli primárně zaměřit na mobilní internet, pouze doplňkově nabízet i hlasové služby,“ říká Tomáš Budník, generální ředitel MobilKomu.

Společnost MobilKom v roce 2009 vylepšila svůj hospodářský výsledek o 200 milionů Kč a v porovnání s rokem 2008 zmenšila svoji provozní ztrátu. Za letošní rok má firma v plánu dostat se z červených čísel. „Plánujeme také další nárůst tržeb, zejména ve velkoobchodu, tedy prostřednictvím partnerů, kteří budou naše služby prodávat pod vlastní značkou,“ říká Tomáš Budník.

Diskuze (24) Další článek: O2 hlásí 3G síť v Jeseníku, Písku a Nymburku

Témata článku: Operátoři, U:fon, Zisk, Provozovatel, Provoz, Tržby, Hospodářský výsledek, Let, Fon, Předplacený kredit


Určitě si přečtěte