Radek Hulán přešel ze Symbianu na Windows Mobile

Mobilní trh obohacuje stále větší množství komunikátorů postavených na operačním systému Windows Mobile. Nejvíce je v tomto směru aktivní HTC, ale ani ostatní společnosti nezahálejí. Během září jste se na MobilManii mohli seznámit například s povedenými komunikátory E-Ten

Mobilní Windows nyní mají žně a začínají přebírat zákazníky konkurence. Ta totiž není příliš silná. Jedinou vážnou konkurencí je pro „windowsové“ komunikátory s dotykovým displejem Sony Ericsson P990i, postavený na operačním systému Symbian UIQ 3.0. Tento přístroj stojí se svým operačním systémem osamocen proti celému zástupu zařízení s Windows Mobile.

Mohlo by se zdát, že stávající majitelé Sony Ericssonů P910i musí mít o svém budoucím přístroji jasno. Najde se ovšem hned několik důvodů, proč nepřejít na nástupce s označením P990i, ale sejít ke konkurenci s okny. Jedním z uživatelů, který se vydal novou cestou je i Radek Hulán – osobnost českého internetu, fanda moderní techniky a velký zastánce svého komunikátoru Sony Ericsson P910i. Tento přístroj je podle jeho slov „nejenom špičkové PDA pro práci s řadou luxusně propracovaných programů, ale také vynikající telefon“ a velmi se těšil na nový model P990i. Ten je však pro něj zklamáním především z důvodu malého množství aplikací pro nový operační systém Symbian UIQ 3.0, zejména pak navigačních programů. Proto přešel ke konkurenčnímu HTC TyTN, pro který existují desetitisíce různých aplikací. Včera tuto skutečnost oznámil svým věrným fanouškům na svém blogu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nový Sony Ericsson P990i to bude mít skutečně těžké, protože na něm starší aplikace pro Symbian verze 2 nespustíte. Nové aplikace, včetně navigací, však postupně vznikají. Jakému operačnímu systému byste dali přednost vy?

Diskuze (64) Další článek: Google Gmail v mobilu: e-mail schránka zdarma a v češtině

Témata článku: HTC Tytn, Sony Ericsson P910i, Sony Ericsson P990i, Win, Windows, MOBI, Wind, Mobil, Windows!, Ostatní společnost, Pře, Windows Mobile, Hula


Určitě si přečtěte