RIM opět ve ztrátě, firmu má zachránit BlackBerry 10

RIM opět ve ztrátě, firmu má zachránit BlackBerry 10

Kanadská společnost RIM, výrobce zařízení BlackBerry, zveřejnila finanční výsledky za druhé finanční čtvrtletí, které skončilo 1. září. Podle očekávání se Kanaďanům ani v tomto období příliš nedařilo, podnikání zakončili ztrátou 235 milionů amerických dolarů (cca 4,5 mld. korun). To je sice hodně, ale analytici očekávali mnohem horší čísla. V předchozím období byla ztráta RIM téměř dvojnásobná.

Během června až srpna 2012 RIM distribuoval celkem 7,5 milionu kusů zařízení BlackBerry, z toho naprostou většinu tvořily smartphony, prodaných tabletů PlayBook bylo jen něco málo přes sto tisíc. Aktuálně firma hlásí celosvětově 80 milionů uživatelů svých zařízení a služeb. Výrazný pokles zájmu zaznamenala ve Spojených státech, kde ji o zákazníky dlouhodobě připravuje Apple. Naopak se řešení BlackBerry začíná dařit na rozvíjejících se trzích mimo severoamerický kontinent.

Společnost ve finanční zprávě ujišťuje akcionáře, že je ve stabilizovaném stavu, na kontě má 2,3 miliardy dolarů v hotovosti a aktivech. Všechny naděje vkládá do nové platformy BlackBerry 10, která by měla být konkurenceschopnější pro stávající ekosystémy Androidu, iOS a Windows Phone. První zařízení se systémem BlackBerry 10 chce firma uvést na trh v prvním čtvrtletí příštího roku.

Diskuze (12) Další článek: ZTE míří do východní Evropy, uvede zde 8 novinek

Témata článku: Blackberry, Hospodaření a finance, Předchozí období, Výrazný pokles, Research in Motion, Finanční čtvrtletí, Black, Zach


Určitě si přečtěte