Roamingová anomálie: číslo delší než obvykle. Oživeno!

Jeden ze zákazníků tuzemského Vodafonu, který vycestoval se svým telefonem do Anglie nás informoval o podivné roamingové anomálii. Jak už asi každý cestovatel ví, při přechodu hranice státu se nám prostřednictvím textové zprávy ozve některý místní operátor, popřeje příjemný pobyt a zanechá kontakt, na který se lze v případě potíží či dotazů obrátit. Právě taková SMS dorazila i jemu, na tom by nebylo nic divného, kdyby uvedené telefonní číslo nemělo deset cifer. Text zprávy zněl následovně:

„ .. Pro dalsi pripadne informace o cenach volejte bezplatne cislo +420 776 907 0219. Prijemny pobyt. Vodafone CZ

Pokud zkusíte číslo vytočit, oznámí vám systém hlášku o chybném zadání jak při pokusu ze sítě Vodafone CZ, tak UK. Jako jediné rozumné vysvětlení se mi jeví chyba operátora, zákazníci se tak v roamingu nikam nedovolají a zůstanou odkázáni sami na sebe. Jako důkaz přikládám ještě obrázek displeje telefonu s doručenou zprávou.

Klepněte pro větší obrázek
Pokud máte nějaké dotazy volejte +4207769070219

 


S vysvětlením popsané „anomálie“ se nám ozval nový tiskový mluvčí českého Vodafonu Filip Hrubý: „Skutečně došlo k chybě systému, který generuje roamingové uvítací SMS zprávy. Tuto chybu jsme okamžitě napravili, abychom zabránili dopadu na více zákazníků.“

 

Diskuze (32) Další článek: MyGuide 4260: taková normální navigace (test)

Témata článku: Číslo, ANO, DEL, Filip Hrubý, Rozumné vysvětlení


Určitě si přečtěte