Ruzyňské letiště nabídne odbavení cestujících přes SMS

Zakoupit si letenku přes internet a následně si vytisknout palubní lístek, to už je v dnešní době běžná záležitost, která cestujícím přináší pohodlí, neboť už není zapotřebí stát v dlouhé frontě u odbavovací přepážky. Již deset leteckých společností nabízí odbavení cestujících na pražském ruzyňském letišti pomocí internetu (on-line check-in), což představuje usnadnění pro téměř 70% cestujících, kteří za rok projdou letištěm.

On-line check-in je vhodný zejména pro pasažéry, kteří vlastní pouze kabinové zavazadlo, neboť u většího zavazadla je nutné odevzdání u přepážky, a tak se dlouhým řadám stejně nevyhnete. I pro takové případy už ovšem existuje řešení, například ČSA zavedly místo, kde může cestující s internetovým palubním lístkem odložit kufr bez fronty. Ještě dále jsou letecké společnosti Air France a KLM, které jako jediné nabízejí odbavení cestujících mířících do Prahy (z Amsterodamu a Paříže) přes textovou zprávu odeslanou z mobilního telefonu. Od podzimu chtějí tuto převratnou službu zavést aerolinie také pro odlety z Prahy.

Informaci přinesl čtvrtletník Impuls, který vydává T-Mobile. Pokud chcete získat bezplatné předplatné tohoto časopisu, přečtěte si tuto Bleskovku.

Diskuze (2) Další článek: T-Mobile: elektronické vyúčtování místo tištěného

Témata článku: SMS, Ostatní, Odbavení, Palubní lístek, Letiště, ODB, Pře, Ruzyňské letiště, Aerolinie, Let, Běžná záležitost


Určitě si přečtěte