Rychlý a drsný test pasty na poškrábaná sklíčka displejů

Prakticky jsme vyzkoušeli lešticí pastu Displex. Měla by umět vyhladit sklíčko displeje tak, že zmizí nejen drobné škrábance, ale i silnější vrypy. Jako obětní beránek nám posloužil Samsung E330, který již absolvoval crashtest véček v červnových Mobilitách.

Klepněte pro větší obrázek
Pomocník a ublížený

Zkoumali jsme, jak si vyhlazovací pasta poradí se sklíčkem vnějšího displeje. Poškození bylo vytvořeno kancelářskými sponkami a ostrými zuby klíčů. Abychom nenechali nic náhodě, sáhli jsme i po nástroji z drsnějších – kuchyňském noži. Ten má na svědomí tu největší rýhu, kterou vidíte na obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung E330 dopadl opravdu špatně

Celkem jsme zdevastované sklíčko leštili třikrát, velmi intenzivně. Nemůžeme ale jinak než konstatovat, že účinnost pasty není ani zdaleka tak dobrá, jak ji výrobci často popisují. Rozhodně se nezbavíte silnějších vrypů. Jenže ani slabé rýhy se nedaly odstranit. Jediný okem postřehnutelný efekt bylo vyleštění displeje – to bylo naopak precizní a sklíčko se lesklo jako nové (byť tedy poškrábané).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nanášení vyhlazovací pasty

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jen slabá změna k lepšímu

Je na místě otázka, zda investice do takového produktu vůbec stojí za to. Pasta Displex stojí 165 korun. Nebo máte jiné zkušenosti s jinými typy mobilů? Nebo s jinými přípravky?

Jiný názor: Na Displex bych osobně nebyl tak tvrdý. Rýhy, které se na telefonu z crash testu objevily, byly opravdu silné. Pastu jsem ale před časem vyzkoušel na běžně používaném telefonu s vlasovými škrábanci, které bez problémů dokázala odstranit. Vedlejším efektem sice bylo vytvoření map, jak se postupně obrušovaly jednotlivé vrstvy plastového sklíčka, celkově ale telefon po zásahu vypadal lépe než dřív. Marek Lutonský.

Pastu zapůjčil: Aligator.cz

Diskuze (48) Další článek: Eurotel Spolu: nová služba pro volání a zprávy s 25% slevou

Témata článku: Samsung E330, Displej, Test, Pás, Rychlý, Past


Určitě si přečtěte