S fotomobilem se už nedostanete ani do kina (oživeno)

Na pondělní singapurské premiéře třetího dílu ságy Pán prstenů nazvané Návrat krále jsou kromě obvyklých audiovizuálních zařízení jako videokamery zakázány také mobilní telefony s fotoaparátem. Jejich majitelé je musí nechat v zamčeném boxu v šatně. Zajímavé je, že na úterním maratónu, při němž se budou za sebou promítat všechny tři díly Pána prstenů, jsou už fotomobily zase povoleny.

Dnes se také objevila zpráva, že městská rada Chicaga zakázala telefony s fotoaparátem nosit do šaten plováren, bazénů a lázní. Tentokrát ale samozřejmě nejde o ochranu proti pirátům, radní se tak snaží chránit soukromí převlékajících.


Oživeno 17.44: Další zpráva na stejné téma. Jeden z maďarských mobilních operátorů vyšel s reklamní kampaní "Když uvidíš na ulici hezkou holku nebo kluka, neváhej se s přáteli podělit o tu krásu - pošli jim MMS." Hned se ale ozval maďarský ombudsman Attila Peterfalvi, že fotografování osob bez jejich souhlasu a posílání takto vzniklých obrázků není legální a fotograf může být za svůj čin hnán k odpovědnosti.

Diskuze (24) Další článek: S Nokií N-Gage se dá telefonovat jako s normálním mobilem

Témata článku: Ombudsman, Foto


Určitě si přečtěte