Samsung a jeho nové 3G véčko pro Vodafone

Vodafone začal v Německu prodávat nové véčko, které pro něj vyrobil Samsung. Model Z140V umí pracovat v sítích třetí generace a kromě slušné ceny zaujme i několika technickými detaily.

Cena se pochopitelně liší podle toho, jestli si uživatel telefon zakoupí samostatně, nebo se zároveň zaváže k využívání služeb operátora. Plná cena 450 eur je hodně vysoká, se smlouvou na dobu určitou se ale dá stlačit až na 10 eur.

Klepněte pro větší obrázek

Vodafone při prezentaci telefonu vyzdvihuje jemný displej s rozlišením 176 × 220 bodů a podporou zobrazení 262 tisíců barev. Vnější displej pak na rozlišení 96 × 96 bodů zobrazí pětašedesát tisíc barev.

Fotoaparát má bohužel pouze VGA rozlišení a tento fakt nezachrání ani digitální zoom se dvěma různými rychlostmi „posuvu“. Tato funkce, kterou jsme u mobilu ještě nezaznamenali, je prý využitelná při natáčení videa. Rozlišení je ale v tomto případě bohužel jen 176 × 144 bodů. Se Samsungem se dá i videotelefonovat, objektiv kamery je totiž otočný a dá se nasměrovat jak vně telefonu, tak na vlastní obličej.

Mobil není nijak zvlášť velký, měří 88 × 48 × 26 mm, váží 105 g. Laboratorní testy došly k pohotovostní výdrži 400 h a ke 4,3 h hovoru. Kromě infraportu a rozhraní USB pro připojení k počítači nový Samsung nabídne i podporu Bluetooth. Uživatelská paměť má kapacitu 50 MB bez možnosti rozšíření, do adresáře se vejde tisíc kontaktů.

Další informace: Vodafone.de

Diskuze (9) Další článek: Symbianové smartphony Samsung míří na evropské trhy

Témata článku: Samsung, Véčko, 3G, Sam, Vodafone, Nov, Voda


Určitě si přečtěte