Samsung Galaxy Pro: další kombinovaný Android (video)

Samsung Galaxy Pro: další kombinovaný Android (video)

Po vcelku kladném přijetí Motoroly Pro na evropském kontinentě chystá podobně konstruovaný smartphone také Samsung. Nepříliš originální název Samsung Galaxy Pro napoví, že půjde o mobil vybavený operačním systémem Android a zároveň QWERTY klávesnicí. Ta však nebude výsuvná, jak bývá zvykem u klasických komunikátorů evropského typu, ale bude umístěna přímo pod na šírku položeným dotykovým displejem.

Nový Samsung Galaxy Pro byl představen na konferenci SEA Forum v Singapuru. Podle dostupných informací poběží na Androidu 2.2 Froyo, na nějž bude instalována grafická nástavba TouchWiz v provedení pro displej používáný v landscape režimu. Úhlopříčka displeje má délku 2,8", dotyková vrstva bude kapacitní. O výkon mobilu se postará procesor s taktem 800 MHz, konektivitu zajistí Wi-Fi, multimédia reprezentuje 3Mpx fotoaparát s automatickým ostřením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Pro (foto SamsungHub.com)

Hlavní předností bude prostorná čtyřřádková QWERTY klávesnice, které se dá na první pohled vytknout snad jen příliš malé tlačítko mezerníku, které velikostně odpovídá dvěma běžným tlačítkům. Naopak pochvalu zaslouží také mechanické provedení čtveřice systémových kláves pro ovládání Androidu. Sympaticky působí i malá výška telefonu, podívat se zařízení můžete v následujícím videu (komentář je v angličtině). 

Samsung Galaxy se vedle jihovýchodní Asie objeví také v Evropě, mezi prvními si jej budou moci vyzkoušet zákazníci britského operátora "3". Cena zatím nebyla oznámena, odhadujeme ji na 8 až 9 tisíc korun.

Samsung Galaxy Pro ve zkratce: 

  • Android 2.2 Froyo, podpora Flash 10.1
  • 2,8" dotykový kapacitní TFT LCD displej (320 × 240 bodů), plná QWERTY klávesnice
  • 800MHz procesor, vnitřní paměť 2 GB + 512 MB uživatelská, podpora microSD (až 32 GB)
  • 3Mpx fotoaparát s autofokusem
  • Wi-Fi, GPS, Bluetooth 2.1, USB 2.0, 3G včetně HSDPA (7,2 Mb/s), EDGE, GPRS
  • 67 × 109 × 11 mm, 105 g
  • baterie 1 350 mAh
Diskuze (28) Další článek: Telefony s Windows Phone výrazně zlevňují (ceník)

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Pro, Klasický komunikátor, Originální název, Malé tlačítko, #Android, Malá výška, Uživatelská podpora, GAL, Sam


Určitě si přečtěte