Samsung má zaděláno na ostudu: nabízí prý falešný videomobil

Samsung poprvé čelí na domácím, korejském trhu tlaku nespokojených zákazníků. Jedná se o majitele modelu mobilního telefonu s označením SPH-V4400. Ti si stěžují na klamavou reklamu, která slibovala možnost využití telefonu jako videokameru. Telefon sice nabízí funkci natáčení videa ve velkém rozlišení 640 × 480 bodů, ale počet snímků za vteřinu se prý pohybuje mezi třemi až pěti. Obraz tudíž zdaleka není plynulý a v praxi se nedá takto natočené video použít. Běžné digitální videokamery zabudované ve fotoaparátech či mobilech přitom zvládají snímkování rychlostí 15 až 30 snímků za sekundu.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung SPH-V4400 nabízí pohodlný úchop telefonu pro natáčení videa s natočeným displejem, podobně jako Nokia N90

Nespokojení zákazníci se sjednotili do dvou skupin a poslali společnosti Samsung oficiální stížnost opatřenou téměř pěti sty podpisy. Svým podpisem se ke stížnosti dále připojily další téměř tři tisíce majitelů Samsungu SPH-V4400. Zakladatel jedné ze skupin, dvacetiletý Chung Ju-yeong, poukazuje na to, že telefon má nedostatky i v jiných ohledech. Například přehrávač MP3 prý není vybaven základními funkcemi, jako je rychlé posunování ve skladbě dopředu či dozadu.

Společnost Samsung přislíbila důkladné prověření důvodu ke stížnosti. Na dosavadní prodejní úspěchy modelu V4400 si ale rozhodně nemůže stěžovat. Díky masivní reklamní kampani se podařilo prodat přes 170 000 kusů tohoto telefonu, přestože se prodává v přepočtu přibližně za dvacet tisíc korun. Jedná se už o starší model, jeho prodej začal již před rokem.

U nás jsme s kvalitou záznamů u telefonů značky Samsung naopak velmi spokojeni. Model SGH-E720 je zřejmě nejlepší videomobil na našem trhu. Přesvědčit se můžete v našem starším článku.

Zdroj: Chosun.com

Diskuze (8) Další článek: Toshiba TS921: nové 3G véčko pro Vodafone

Témata článku: Samsung, Nokia N90, Sam, Pohodlný úchop, Nejlepší video


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6