Samsung P110: neobvyklá kreace s QWERTY

Výrobci mobilních telefonů nás neustále překvapují novými kreacemi. Jedním z nejaktivnějších vynálezců neobvyklých konstrukcí je Samsung (viz např. Ultra Special Edition). Nejnovějším přírůstkem je typ Samsung SGH-P110, jehož konstrukce by se dala popsat jako véčko s otočným kloubem. Možnosti konfigurace a způsoby použití nejlépe naznačí živá fotogalerie serveru Esato.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kromě neobvyklé konstrukce na první pohled zaujme QWERTY klávesnice, jde o jeden z mála takto vybavených „hloupých“ telefonů. Logicky pak vypadá zmínka o podpoře posílání rychlých zpráv (instant messaging). Jinak je však málo co závidět. Ve výčtu vlastností se dočítáme o široké podpoře multimédií (Bluetooth A2DP, přehrávač multimédií), ale vše to zabíjí (ne)velikost vnitřní paměti a absence slotu pro paměťové karty. Také VGA fotoaparát patří do propadliště dějin.

Samsung P110 je tedy poněkud rozporuplný přístroj a bude zajímavé sledovat, jakou cenu a tržní strategii zvolí výrobce pro jeho propagaci.

Samsung SGH-P110 ve zkratce:

  • rozměry: 91 × 47 × 20 mm
  • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz)
  • datové přenosy: GPRS, EDGE
  • fotoaparát: VGA
  • displej: TFT LCD, 65 536 berev, rozlišení 176 × 220, úhlopříčka 53 mm (2,1 palce)
  • konektivita: Bluetooth 2.0, USB
  • paměť: 25 MB
  • další: QWERTY klávesnice, automatické přepínání orientace displeje, podpora pro instant messaging, multimediální přehrávač, hlasitý reproduktor, Bluetooth profil pro stereosluchátka (A2DP)
Diskuze (1) Další článek: MyGuide 5000 SilverGuide je levnější

Témata článku: Samsung, QWERTY, Propadliště dějin, Neo, Sam, PropadlištěVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Fanouškovský koncept zaujal. Tablet Samsung Galaxy Tab S7 FE má jen jeden výraznější nedostatek

Fanouškovský koncept zaujal. Tablet Samsung Galaxy Tab S7 FE má jen jeden výraznější nedostatek

** V redakci testujeme zatím nejnovější tablet od Samsungu ** Vychází z Galaxy Tab S7+ a přináší několik kompromisů, se kterými se dá bez větších problémů existovat ** Za to dostanete výrazně nižší cenu, jenže vystačíte si s méně výkonným čipsetem a se 4GB RAM?

Martin Chroust
PreviewTablety