Samsung představil ultrarychlé MMCplus paměťové karty

Jakoby v paměťových kartách už dnes nebyl dostatečný chaos. Samsung v uplynulých dnech představil novou generaci paměťových karet MMC pod označením MMCplus. MMCplus ale i přesto není žádnou novinkou a například modely společnosti Kingston jsou už nějakou dobu známy. V blízké budoucnosti by měly být MMCplus Samsungu dostupné v kapacitách 1, 2, 4 a 8 GB.

 
Samsung MMCplus

Ve srovnání s klasickými MMC kartami nabídne MMCplus díky SLC NAND pamětem především vyšší výkon. Použitý typ paměti se podepíše hlavně na přenosové rychlosti, čtení z MMCplus by mělo dosahovat rychlostí až 40 MB/s, zápis pak kolem 25 MB/s. Takováto rychlost zápisu umožní během jediné vteřiny zapsat více než 4 skladby ve formátu MP3 nebo během necelé minuty pojmout dvouhodinový film v kvalitě blížící se DVD disku.

Ze začátku se nové paměti budou pravděpodobně potýkat s nedostatkem podporovaných zařízení. Díky aktivitám společnosti Samsung bychom se ale s nimi měli již brzy setkat nejen v mobilech a MP3 přehrávačích. Do prodeje se MMCplus karty dostanou ve druhé polovině letošního roku, cenové podmínky jejich prodeje zatím nebyly zveřejněny.

Diskuze (4) Další článek: Nový Navigon bude až na sklonku léta

Témata článku: Samsung, Paměť, Karta, Ultra, Pře, Sam


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109