Samsung předstihl Motorolu, je světovou dvojkou

Jak jsme vás již informovali včera, společnosti Motorola se nedaří tak, jak by si představovala. Jak se říká, čert a konkurence nikdy nespí, důkazem tohoto tvrzení je fakt, že Samsung dokázal využít situace ve svůj prospěch a sesadil svého konkurenta z pozice světové dvojky. Na prvním místě se skálopevně drží Nokia.

Samsung zvedl počet prodaných přístrojů v druhém kvartálu tohoto roku na 37,4 milionu kusů, trumfnul tak Motorolu o jeden až dva miliony. Počet prodaných telefonů se oproti stejnému období minulého roku zvýšil téměř o 50%. Velký podíl na tomto nárůstu mají takzvané rozvíjející se trhy, kde Samsung dokázal využít oslabení Motoroly a získání velkého podílu na trhu.

Finanční výsledky Samsungu jsou ovšem poněkud rozpačité. Celkové výnosy za druhé čtvrtletí letošního roku dosáhly 16 miliard dolarů (o 4% více v porovnání s loňským rokem), avšak čistý zisk poklesl o 5% na 1,5 miliardy dolarů. Průměrná prodejní cena jednoho zařízení činila 148 dolarů, což je o 5% více než-li v prvním čtvrtletí roku 2007.

Diskuze (51) Další článek: LG Shine v titanovém kabátu

Témata článku: Motorola, Samsung, Pře, Sam, Samsun, Motorol, Předstih, Motor, Svět