Samsung SGH-D550: véčko se dvěma klouby a QWERTY klávesnicí

Samsung představil na veletrhu CommunicAsia v Singapuru mnoho nových telefonů, mezi kterými se našlo i několik modelů určených pro sítě GSM. Perlou se stal jednoznačně model s označením SGH-D550, telefon se dvěma klouby a plnohodnotnou klávesnicí.

Klepněte pro větší obrázek 

Samsung D550 vychází z koncepce, kterou jsme mohli vidět u komunikátoru Motorola MPx, který se ale nakonec do prodeje nedostal. Má tedy dva klouby, které umožňují přístroj používat jako běžný véčkový telefon nebo jako komunikátor. Klávesnice je tedy uzpůsobena na horizontální i vertikální přístup k ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Více fotografií najdete na serveru Slashphone.com

Přístroj je ideální nástroj pro práci se zprávami a především s e-maily. Proto jej také Samsung vybavil podporou technologie Blackberry. Multimediální funkce ale nesmí chybět a tak v telefonu najdeme megapixelový fotoaparát nebo přehrávač MP3. O zobrazení informací se stará kvalitní TFT displej s rozlišením 176 × 220 bodů, který doplňuje ještě malý vnější OLED displej s rozlišením 129 × 96 bodů.

Rozměry 95 × 48 × 23 nejsou nijak velké, stejně jako hmotnost 119g. Telefon funguje v sítích GSM 900/1800/1900 MHz, podporuje GPRS a nechybí mu ani Bluetooth. Tento originální kousek by měl zavítat i do Evropy, zatím ale není známo kdy a za kolik.

Ještě jeden z představených modelů se může pochlubit plnohodnotnou klávesnicí. Je označený SPH-M700, je určen pro sítě CDMA200 a prodávat se bude pouze v Koreji. Mimo standardní funkce je tento komunikátor vybaven Wifi nebo megapixelovým fotoaparátem a uvnitř mu tepe procesor Intel PXA 272 Bulverde (520Mhz). Vše řídí operační systém Windows Mobile for Pocket PC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (6) Další článek: Nový Samsung X810 a E760: vysouvák a véčko úplně jinak

Témata článku: Samsung, QWERTY, Véčko, Sam, Kloub


Určitě si přečtěte