Samsung vyvinul spásu pro displeje: perfektní čitelost na slunci a nízká spotřeba

Samsung se pochlubil, že vyvinul novou technologii, která sníží o 30% spotřebu LCD displejů a jim zajistí perfektní čitelnost i při osvitu přímým světlem. Vše podstatné je zmíněno v tiskové zprávě:

Společnost Samsung včera oznámila, že dokončila vývoj inteligentní DDI (Display Driver Interface) jednotky pro mobilní zařízení, která i za jasného světla zaručí jasný a čistý obraz. Technologie byla vyvinuta výzkumným pracovištěm Samsung Advanced Institute of Technology.

Dosud sloužily jednotky DDI na mobilních zařízeních k zajištění funkcí LCD displeje. Nyní přichází společnost Samsung s inteligentní verzí displejových jednotek, které snižují energetickou náročnost displejů a zvyšují kvalitu obrazu na mobilních displejích.

Nová DDI jednotka společnosti Samsung automaticky měří jas v okolním prostřední a volí optimální výstup na displeji, čímž zlepšuje kvalitu obrazu, pokud zákazníci používají mobilní zařízení ve venkovním prostředí. Optimalizací jasu může zařízení DDI snížit energetickou náročnost displeje až o 30 %. Fotosenzor spolu se softwarem, který jednotku DDI podporuje, jsou schopny rozlišit intenzitu osvětlení do 32 stupňů. Jednotka DDI analyzuje informace o barvě každého pixelu, které potom znovu upraví tak, aby jas a sytost barev byla přizpůsobena venkovnímu prostředí a bylo dosaženo krystalicky čistého obrazu. Zajištěním větší intenzity základních barev je dosaženo dostatečně jasného obrazu i pokud je displej vystaven přímému slunečnímu svitu.

“Díky inteligentní technologii může nyní sama jednotka DDI optimalizovat jas a sytost barev na displeji mobilních zařízení,” řekl Myunghee Lee, viceprezident týmu pro pokročilé jednotky DDI společnosti Samsung Electronics’ System LSI Business. “Stále více kapesních mobilních zařízení nabízí televizní vysílání, nebo prohlížení video záznamu. Právě u těchto zařízení zajistí DDI jednotka optimální vlastnosti displeje při venkovním použití.”

Poptávka po mobilních DDI neustále roste, ať už se jedná o mobilní telefony, či mp3 přehrávače, přístroje pro multimediální zábavu, nebo jiné výrobky. Společnost Samsung očekává, že globální trh zařízení DDI pro barevné displeje do mobilních zařízení vzroste z 1,6 miliardy kusů v roce 2006 na 2,3 miliardy kusů v roce 2009.

Společnost Samsung naplánovala začátek sériové výroby inteligentních mobilních jednotek DDI na konec roku 2006.

Diskuze (8) Další článek: Nokia v Číně: za dva podpisy dvě miliardy eur

Témata článku: Samsung, Displeje, Kapesní mobil, Spot, Sam, Spotřeba, Venkovní použití, Displej, Nízká spotřeba


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12