Samsung zdokonalí podnikové služby pro mobily a tablety

Samsung zdokonalí podnikové služby pro mobily a tablety

Samsung ve spolupráci s firmami Cisco, Sybase, SAP, Citrix a SDS představil na veletrhu v Barceloně novou řadu podnikových mobilních řešení pro své chytré telefony a tablety. Tato řešení jsou kompatibilní s novinkami Samsung Galaxy S II a Samsung Galaxy Tab. Firma se chce významněji zaměřit na podnikové zákazníky a konkurovat tak zejména platformám BlackBerry a Windows Phone 7.

Nabídka podnikových mobilních řešení Samsung zahrnuje novinky reagující na narůstající požadavky mobilních pracovníků. Díky spolupráci s firmami Cisco, Citrix, Sybase, SDS a Calgary Scientific vyvinul Samsung širokou škálu podnikových mobilních řešení, která lze využít např. pro zabezpečení, virtualizaci, sjednocenou komunikaci a spolupráci, zdravotnická řešení a zasílání zpráv.

Podniková řešení pro Samsung Galaxy S II

Microsoft Exchange ActiveSync – úplná mobilní verze synchronizačního protokolu Exchange ActiveSync, která poskytuje nejširší podporu pravidel a omezení mezi uživateli aplikace ActiveSync na systému Android, a která umožňuje synchronizaci elektronické pošty, kalendáře, kontaktů a úkolů se serverem Microsoft Exchange.

Funkce šifrování (On Device Encryption) – bezpečnostní řešení, které umožňuje ochranu mobilních dat, aniž byste museli obětovat rychlost a množství funkcí. Prvotřídní ochrany lze dosáhnout kombinací s řešením pro správu mobilních zařízení Sybase Afaria a aplikací Microsoft Exchange ActiveSync, které šifrování doplňují o vlastní ochranné mechanismy.

Cisco AnyConnect Secure Mobility Client – zajišťuje spolehlivou a jednoduchou konektivitu přes šifrovanou síť, čímž mobilním pracovníkům poskytuje neustálý přístup k firemním systémům. Ať už jde o přístup k firemní elektronické poště, virtuálnímu desktopu nebo většině dalších aplikací určených pro systém Android, AnyConnect uživatelům umožňuje stálé připojení ke k důležitým firemním aplikacím.

Sybase Afaria Advanced Enterprise Security (AES) pro Android – Afaria představuje v celém oboru nejvýkonnější a nejflexibilnější podnikové řešení pro zabezpečení a správu mobilních zařízení. Společnost Sybase rozšířila své partnerství s firmou Samsung a vyvinula řešení Afaria Advanced Enterprise Security (AES) pro systém Android, a představila tak přelomovou technologii správy zabezpečení a aplikací určenou pro zařízení Galaxy S II.

Aplikace Cisco WebEx Meeting Center – díky tomuto řešení se mohou pracovníci prostřednictvím zařízení Samsung Galaxy účastnit důležitých jednání, ať se nacházejí kdekoli. Uživatelé si mohou zobrazit sdílenou plochu, prohlížeč, aplikaci a dokumenty s poznámkami psanými v reálném čase, takže o nic z průběhu zásadního konferenčního hovoru nepřijdou. Díky jedinečným integrovaným řešením společnosti Samsung mohou uživatelé telefonický hovor pomocí jediného kliknutí přepnout na jednání v aplikaci WebEx nebo zahájit jednání přímo ze seznamu kontaktů.

Řešení Cisco Mobile – umožňuje uživatelům uskutečňovat a přijímat hovory přes Wi-Fi síť pomocí rozhraní Android, čímž pracovníkům působícím v zahraničí významně snižuje náklady na komunikaci. S řešením Cisco Mobile pro systém Android se uživatelé také mohou připojit k firemnímu adresáři, řídit více hovorů najednou, přepojovat hovory vedené přes Wi-Fi síť na mobilní sítě a využívat celou řadu dalších funkcí, díky nimž dosáhnou mobilní pracovníci vyšší produktivity.

Podniková řešení pro Samsung Galaxy Tab 10.1

Bezpečnostní řešení Cisco – umožňuje organizacím komunikovat pomocí různých zařízení, sdílet informace a zdokonalovat firemní bezpečnost a reakci v případě nepředvídatelných událostí. Toto řešení také umožňuje s pracovníky sdílet objemné mediální soubory.

Aplikace SAP Business Objects Explorer – obchodně zaměřená vyhledávací aplikace, která umožňuje jednoduchý přístup k rozsáhlým objemům firemních dat a jejich automatické vizuální a grafické zobrazení. Výsledky hledání je možné okamžitě sdílet s dalšími uživateli, takže toto podnikové řešení skutečně zvyšuje produktivitu a kvalitu koncového produktu.

Aplikace SAP StreamWork – aplikace ve formě „softwaru jako služby“ (SaaS), která usnadňuje spolupráci a rozhodování v rámci podniku a slouží k propojování lidí, informací a obchodních metod za účelem dosažení rychlých a užitečných výsledků. S mobilní aplikací pro SAP StreamWork budete moci dále spolupracovat se svým týmem a pracovat na úkolech, i když zrovna nebudete ve své kanceláři. Díky mobilní aplikaci navíc budete moci využít i funkce, které vaše zařízení již obsahuje, např. adresář, fotoaparát, hlasové poznámky, soubory a další mediální obsah.

Řešení SAP Mobile EMR od společnosti Samsung (SDS) – řešení určené zdravotníkům, které zajišťuje okamžitý a zabezpečený přístup ke chronologickému přehledu životních funkcí pacienta, okamžitý přístup k dostupným zdravotním záznamům a které také obsahuje nástroje pro porovnávání obrazového materiálu, jež lze využít k prohlížení a porovnávání rentgenových, sonografických či jiných snímků. Toto vše má napomáhat lékařům v jejich rozhodování a zajistit, aby se mohli více zaměřit na poskytování služeb vysoké kvality.

Aplikace Citrix Receiver – Citrix Receiver představuje velmi výkonnou a univerzální technologii pro zákazníky, která na požádání umožňuje zabezpečený přístup k virtuálním desktopům a aplikacím odkudkoli. Z vašeho přístroje Samsung Tab se tak okamžitě stane mocný a přenosný obchodní nástroj, který bude obsahovat váš stávající systém Windows, přístup k webu i aplikace SaaS.

Diskuze (8) Další článek: Další čipy pro GPS i Glonass míří na trh

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Tablety, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Firemní systém, Sam, Grafické zobrazení, Podnik, Mobil, Zabezpečený přístup, Telefonický hovor, MOBI, Podnikové řešení, Vyhledávací aplikace, Tab, Mediální obsah, Jediné kliknutí, Calgary


Určitě si přečtěte

Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
O tom, jak DxO zadupal špičkový Samsung. Kritika se cení, ale nesmíte při ní dělat chyby
Filip KůželJan LáskaMartin Miksa
DxOMarkTýden mobilně
Huawei Mate X2 je nejlepší skládačka současnosti. Ale co je jí to platné...
Filip Kůžel
Kauza HuaweiOhebný displej
Garmin Pay funguje skvěle, ale jak do hodinek dostat i věrnostní karty?
Filip Kůžel
Bezkontaktní platbyChytré hodinkyGarmin
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11