Sendo zřejmě končí, Motorola koupila jeho vývojový tým

Sendo je méně známý výrobce mobilů se sídlem v Anglii. Asi nejznámější z jeho nabídky je model s prostým označením X – elegantní smartphone s operačním systémem Symbian. U nás se ale oficiálně žádný telefon značky Sendo zatím neprodával. Sendo se specializuje na výrobu telefonů určených pro operátory a s jeho modely se můžete setkat po celém světě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sendo X

Výrobce má zřejmě existenční problémy a rozhodl se prodat celý svůj vývojový tým. Kupcem není nikdo jiný než americká Motorola. Za nezveřejněnou sumu odkoupila tým čítající 200 inženýrů z poboček v britském Birminghamu a Singapuru. Spolu s lidmi a jejich tvůrčími nápady získala Motorola i 50 patentů společnosti Sendo, včetně 40 dosud neschválených. Podrobné podmínky transakce nejsou známy, ale k odkoupení celé společnosti nedošlo.

Sendo bude existovat i nadále, ale bez vývojového týmu nebude nových telefonů a bez nových telefonů není budoucnost. Objevují se proto spekulace, že společnost bude postupně rozprodána celá, o případné spolupráci v oblati vývoje s Motorolou zatím žádné informace neprosákly. Za zmínku stojí, že v roce 2004 bylo po celém světe prodáno osm miliónů mobilních telefonů značky Sendo a příjem společnosti činil 420 miliónu dolarů. Přesto se firma potýká s finančními problémy.

Diskuze (2) Další článek: Siemens dnes představí nové modely S75 a SL75

Témata článku: Motorola, Birmingham, Vývojový tým, Motor, Vývoj, Motorol, Sen, Existenční problém, Send


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195