Senioři se mohou zdarma naučit, jak zacházet s mobilem

Senioři se mohou zdarma naučit, jak zacházet s mobilem

Také v letošním roce připravil výrobce mobilů Emporia sérii školení, kde vysvětlí zájemcům, jak používat mobilní telefon. Bezplatná akce s názvem Jak na mobil je primárně určena seniorům, na které se Emporia se svými produkty specializuje. Přednášek se ale může účastnit kdokoli. Letos rakouský výrobce zavítá s více než desítkou seminářů v průběhu května a června do všech krajských měst republiky.

Na seminářích se senioři seznámí s funkcemi mobilního telefonu, dozvědí se, jaké typy tarifů mají v nabídce jednotliví mobilní operátoři, zjistí, co je roaming a na co si při nákupu nového mobilu dávat pozor. Kurzy vede speciálně vyškolený lektor. Ten na praktických příkladech vysvětluje nejdůležitější funkce mobilních telefonů od psaní krátkých textových zpráv až po plánování termínů v kalendáři. Ve druhé části pak asistentský tým ochotně pomáhá každému účastníkovi školení zvlášť s problémy s jejich konkrétním přineseným přístrojem.

Školení pro seniory probíhala pod záštitou Sdružení seniorů již minulý rok, soustředila se ale pouze do hlavního města. Na základě pozitivních ohlasů nabídne nově Emporia možnost návštěvy semináře i zájemcům v regionech. Školicí tým se v průběhu jara 2012 rozjede do třinácti krajských měst České republiky.

Klepněte pro větší obrázek
Mapa s daty konání seminářů pro seniory v jednotlivých krajských městech

Na základě požadavků seniorů připravila Emporia také videonávody, které názorně krok za krokem vysvětlují základní i pokročilé funkce mobilních telefonů. Nejdůležitější poznatky školení se tak dostanou i k zájemcům, kteří se seminářů Jak na mobil nemohou zúčastnit osobně. Videa jsou ke zhlédnutí na YouTube stránkách společnosti Emporia a jsou samozřejmě s českým komentářem.

Diskuze (3) Další článek: Telefónica vybuduje u Prahy obří datové centrum

Témata článku: Pro seniory, Zdarma, Zach, Žďár, Pozitivní ohlas, Rakouský výrobce, Nejdůležitější funkce, Jak, Sen, Průběh jara, Praktický příklad, MOBI, Mobil


Určitě si přečtěte