Series 60 a UIQ: rádio, které hraje přes GPRS

Britskou rozhlasovou stanici Virgin Radio můžete poslouchat i na telefonech, které nemají rádio. Stačí jim operační systém Symbian Series 60 nebo UIQ a malý program, který si můžete stáhnout na webových stránkách rádia.

Zvuk se do telefonu přenáší přes GPRS, EDGE nebo 3G; podle toho, co váš přístroj a síť podporuje. Aplikaci jsem vyzkoušel s Nokií 6630, která byla připojena přes EDGE T-Mobilu, a poslech byl překvapivě kvalitní. Standardně dodávaná sluchátka hrála stereofonně a i když trochu slyšel, jak je zvuk deformovaný nutnou kompresí, rádio se dalo poslouchat.

K dispozici jsou tři stanice:

  • Virgin Radio
  • Virgin Radio Classic Rock
  • Virgin Radio Groove

  
Tři stanice Virgin Radia

Kolik se přenese dat? Při testovacím tříminutovém poslechu mobilní sítí proteklo 750 kB, na každou minutu tedy vychází asi 250 kB. Samozřejmě, že poslech rádia přes GPRS lze doporučit jen majitelům datových paušálů.

 
Volba přístupového bodu (hlavně omylem nevyberte wap!) • úvodní displej

Poslech rádia přes GPRS má jednu velkou nevýhodu: když se budou přenášet data, nikdo se vám na telefon nedovolá (alespoň u Nokie 6630). Doporučuji také po spuštění programu ubrat hlasitost. Pokaždé je totiž nastavena úplně naplno a náraz hlasitého zvuku není pro uši vůbec příjemný.

Diskuze (19) Další článek: Unikly informace a fotografie tajných Siemensů

Témata článku: Rádio, Kter, GPRS, Series, Hra, Pře


Určitě si přečtěte