Služby Ovi od Nokie využívá 140 milionů lidí

Služby Ovi od Nokie využívá 140 milionů lidí

Nokia dnes oznámila, že počet uživatelů jejích služeb Ovi celosvětově dosáhl 140 milionů, přičemž každý den jich přibude dalších 200 tisíc. Do souhrnu se počítají majitelé smartphonů, kteří používají Ovi mapy, e-mailové služby Nokia, hudební obchod Ovi Music (dříve Comes With Music) a v neposlední řadě stahovači aplikací z obchodu Ovi. Každý den se na celém světě z tohoto místa do mobilů instaluje 2,3 milionu aplikací.

Rostoucí popularita služeb Ovi vedla k tomu, že na 70 vývojářů a poskytovatelů obsahu již překročilo hranici jednoho milionu stažení svých aplikací v obchodě Ovi. Mezi poskytovatele obsahu, kteří tuto magickou hranici překonali, patří hlavně herní vývojáři. Například společnost HeroCraft, známá mimo jiné hrou Farm Frenzy, zaznamenala více než 10 milionů stažení a Offscreen, vývojářská společnost nabízející aplikace pro dotykové telefony, jich má dokonce přes 45 milionů. Kompletní seznam, včetně geografického rozlišení, můžete nalézt na forum.nokia.com. Zahrnuje na 39 poskytovatelů obsahu z Evropy, Středního východu a Afriky, 14 ze Spojených států, 10 z oblasti Asie a Pacifiku a 7 z Číny.

N8 s lepším obchodem

Také služby Ovi procházejí vývojem, nepoužíváné se ruší (čtěte Ovi Files končí, na zálohu dat máte jen několik dní), úspěšné jsou dál vylepšovány. Aktualizovaný obchod s aplikacemi Ovi se objeví poprvé v telefonu Nokia N8 a bude dostupný v celé nové produktové řadě chytrých telefonů s operačním systémem Symbian^3. Inovace zahrnují uživatelsky přívětivější vzhled i ovládání, rychlejší přístup k obsahu a atraktivnější nabídku aplikací zahrnující například Foursquare nebo hru Angry Birds.

Lepší podmínky pro tvorbu aplikací mají i samotní vývojáři. Nokia pro ně zavedla nové vývojářské nástroje a výhody jako bezplatný digitální podpis pro aplikace vyvinuté v prostředí Java a Symbian, možnost nákupu přímo z aplikace, testovací provoz reklamy v aplikacích, vylepšený model podílu na tržbách a pokročilé analytické nástroje. Vylepšení nástroje Nokia Qt Software Development Kit (SDK) přineslo zkrácení zdrojového kódu potřebného pro vývoj aplikací údajně až o 70 procent.

Další statistiky:

Ovi mapy. Pěší a automobilová navigace je nyní dostupná v 78 zemích a 46 jazycích, a to včetně veřejné dopravy ve více než 80 městech a funkcí jako je přenos aktuální polohy do profilů v sociálních sítích. Každý den uživatelé aplikace Ovi mapy urazí dohromady vzdálenost odpovídající 80 cestám kolem zeměkoule.

Ovi hudba. Tato služba je zatím dostupná na 38 světových trzích (Česká republika k nim nepatří) s 11 miliony skladeb v globálním katalogu je nyní doplněna o populární aplikaci Gig Finder, která doporučuje uživatelům skladby na základě jejich hudebního vkusu. Společnost Nokia je z pohledu tržeb největším prodejcem digitální hudby v Brazílii, Mexiku, Indii, Finsku a Jihoafrické republice.

Ovi pošta a Ovi pokec. Dvě textové služby překročily 17 milionů uživatelských účtů a Nokia Messaging nyní nabízí push e-mail a instant messaging čtyřem milionům lidí. Nové funkce v oblasti sociálních sítí integrované v Nokia N8 a dalších nových chytrých telefonech na platformě Symbian ještě více propojují Facebook a Twitter s prostředím telefonu.

Diskuze (29) Další článek: O2 v říjnu zlevňuje desítku mobilů

Témata článku: Nokia, Nokia N8, Vývojářská společnost, Zeměkoule, Poskytovatel obsahu, Pacifik, Mil, Automobilová navigace, Lid, Rostoucí popularita


Určitě si přečtěte