Smartphone: Sendo žaluje Orange kvůli porušení patentů

Britský výrobca mobilov Sendo podal žalobu na britský Orange vo veci „porušovania patentov“ v súvislosti so smaprtphonom Orange SPV (obodoba Eurotel Smartphone), ktorý bol na objednávku zhotovený taiwanskou firmou High Tech Computers (HTC).

Tip: Recenze: Eurotel Smartphone s operačním systémem od Microsoftu

Sendo tvrdí, že pri vývoji Orange SPV boli zneužité postupy a patenty, ktoré Sendo vyvinul počas prác na vlastnom smartphone Z100, na ktorom mal tiež bežať operačný systém Smartphone 2002. Konkrétne sa jedná o návrh základnej dosky a plošných spojov použitých v Orange SPV smartphone. Sendo požaduje zastavenie produkcie a náhrady škod spôsobené doterajšou výrobou.

Podobnú žalobu podal Sendo už v decembri minulého roka priamo na Microsoft, v ktorej žaluje Microsoft za zneužitie proprietárnych technológgi vyvinutých Sendom a poskytnutí týchto informácií tretím osobám.

 

Diskuze (3) Další článek: Palm Tungsten | T2 na obzoru ?

Témata článku: Orange, Orange, Eurotel Smartphone, Eurotel Smartphone II, Smartphone, Porušení, Sen, Žal, Send, Porušení patentůPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Zábavná arkádovka Knockout City nalákala už 5 milionů hráčů

Zábavná arkádovka Knockout City nalákala už 5 milionů hráčů

Vybíjení v ulicích města má očividně něco do sebe.

Michal Maliarov
Knockout CityArkády
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Tato detektivka je už sice starší záležitostí, ale na konzole dorazila v krabicové verzi teprve nedávno. Při té příležitosti jsme si řekli, že by nebylo od věci se k ní vrátit a podívat se na to, jaké změny přinesla její Final Cut verze.

Martin Nahodil
Disco ElysiumPS5RecenzeAdventury