SMS jízdenka v Praze podraží, ta papírová nikoli

Pražanům se v dohledné době lehce zdraží jízdné, tedy pokud si zakoupí jízdenku pomocí textovky. Doposud stála tzv. SMS jízdenka šestadvacet korun a zakoupení fungovalo na principu Premium SMS. Jak dnes ale uvedly Lidové noviny, Dopravní podnik hlavního města Prahy plánuje na listopad změnu.

Klepněte pro větší obrázek
Postup při nákupu SMS jízdenky je v současnosti následující: stačí poslat SMS ve tvaru DPT a odeslat na číslo 902 06 26. Jízdenka by měla dorazit do dvou minut.

Nově cestující odešle SMS dle svého tarifu (tedy řekněme v rozpětí 1,19 až 3,20 Kč) a za oněch 26 Kč obratem obdrží jízdenku zpětně - placená bude příchozí zpráva. Důvodem jsou dle zjištění serveru Lidovky vysoké náklady na prémiové zprávy, jelikož mobilní operátoři a zprostředkovatel, společnost Erika, si z ceny jízdenky uzmou zhruba třetinu ceny a to se dopravci nelíbí.

Dopravní podnik tak získá více peněz, operátorovi zaplatí zákazníci a zprostředkovatel vypadne ze hry. Bohužel tak vznikne paradoxní situace – cena elektronické jízdenky bude vyšší než té v klasické papírové podobě a to jejich rozšíření určitě neprospěje.

Diskuze (55) Další článek: Motorola se vymanila ze ztráty, zisk pojistí Android

Témata článku: Ostatní, SMS, Jízdenka, SMS jízdenka, Lidové noviny, Příchozí zpráva, Papír