Sony Ericsson a Motorola za lepší UIQ

Sony Ericsson a Motorola se včera definitivně dohodli na spolupráci v oblasti vývoje technologie User Interface Quartz. UIQ je softwarová platforma založená na operačním systému Symbian, v podstatě se jedná o grafické uživatelské rozhraní umožňující využívat vlastní aplikace často označované jako „aplikace třetích stran“. Podrobné podmínky smlouvy pochopitelně zveřejněny nebyly, Motorola získá 50 % podíl ve společnosti UI Holdings BV, která je dceřinou společností UIQ Technology AB, kterou vlastní právě Sony Ericsson. Společně budou investovat do vývoje rozhraní UIQ, kterou v únoru letošního roku odkoupil švédsko-japonský výrobce od Symbianu.

Oba partneři si od spolupráce slibují vytvoření otevřené platformy pro uživatele, jenž si najde své místo v chytrých telefonech. Ani jedna ze společností není na tomto poli žádným nováčkem, licenci pro využívání UIQ vlastní již několik let. Stačí vzpomenout na produkty založené na prostředí Symbian/UIQ, například Sony Ericsson P1i, nový Walkman W960i nebo Motorolu Z8. Technologie UIQ přinesla v roce 2002 jako první přístroj s dotykovým rozhraním, nyní podporuje rovněž QWERTY, klasickou klávesnici a touchpad. Díky své otevřenosti poskytuje prostor jak uživatelům, vývojářům, tak prodejcům.

Diskuze (2) Další článek: Šuškanda: možná se chystá TomTom One XL-S

Témata článku: Ericsson, Motorola, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Sony Ericsson P1i, Oblast vývoje, Lep, Quartz, Motorol, Eri, Motor, Son


Určitě si přečtěte