Sony Ericsson: už žádný další firmware pro P990i, M600i a W950i

Sony Ericsson vydal v půlce února nový firmware pro své modely s operačním systémem Symbian UIQ 3.0, tedy Sony Ericsson M600i, P990i a W950i. Nový firmware s označením R9G007 (R6D23)přináší opět o něco rychlejší systém, uživatelé si chválí především urychlení práce s nabídkou Dnes a zrychlení startu systému po zapnutí přístroje. Novinkou je standardně aktivovaný automatický zámek klávesnice, který lze ale opět deaktivovat, plynulé nahrávání videa při ukládání na paměťovou kartu, hlasitější budík a pár dalších drobností.

Tip: přečtěte si návod, jak aktualizovat firmware telefonů Sony Ericsson

Objevily se ale i chyby. Při otevřeném nebo odstraněném flipu bylo možné podržením mezerníku aktivovat režim telefonu s virtuální numerickou klávesnicí na displeji, což nyní není možné. Dříve také šlo stisknutím bočního kolečka při psaní zprávy rychle přiřadit posledně používaný kontakt, což s novým firmwarem nelze. Uživatelé si stěžují ještě na další drobné chybky.

Čekal jsem tedy, že Sony Ericsson rychle nahradí tento „nedodělek“ opravenou verzí, která zachová výhody předchozího i nového firmwaru. Namísto toho však oznámil, že další firmware pro modely P990i, M600i a W950i už neuvolní. Jako důvod uvedl, že všechny zásadní chyby jsou již odstraněny, ale zároveň výrobce přiznal, že některé vyřešit nedokáže. Především problémy s nedostatkem operační paměti už nelze dál řešit pouhou softwarovou optimalizací.

Sony Ericsson se nyní hodlá soustředit na vývoj firmwaru pro nový komunikátor P1i. Ten už má i dostatečně dimenzovaný hardware se čtyřnásobkem operační paměti oproti modelu P990i.

Diskuze (13) Další článek: LG KG280: levné mlsání

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Huawei P9, Sony Ericsson M600i, Firmware, Son, Eri


Určitě si přečtěte