Sony Ericsson W958c Chocolate: čínský padělek kombinující bestsellery

21. listopadu 2006
Banner redakce SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT

Po delší době se v Číně objevily další padělky, tentokrát prošel faceliftem Sony Ericsson W958c. Sony Ericsson prodává v Asii variantu evropského modelu W950i pod označením W958c. Neuplynulo mnoho času od doby, kdy byl telefon uveden na trh a už zde máme padělek, který se honosí designem Sony Ericssonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čokoládový Walkman

Kryt telefonu je nyní v černé lesklé barvě. Co telefonu opravdu nevěříme, je nápis Chocolate místo loga Walkman pod displejem. Na první pohled je patrné, že klávesnice se svými ovládacími prvky byla zachována, stejně tak i dotykový displej. Nenajdeme zde operační systém Symbian UIQ, ale jen uživatelské prostředí neznámého výrobce, které podporuje dotykový displej. Co je ve srovnání se Sony Ericssonem W958c netradiční, je umístění teleskopického dotykového pera na dolní hraně telefonu. Tady bych se obával jeho ztráty. Na zadní straně nalezneme navíc čočku integrovaného fotoaparátu, jinak se žádné překvapení nekoná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
To určitě není Symbian UIQ

Je smutné, že „bezejmenní“ výrobci chtějí vydělávat na renomé známých a zavedených značek. Překopírováním designu nejen ochuzují svoji kreativitu, ale také poukazují na to, že zákony jsou na padělatele designu krátké. Věříme, že se nikdo nenechá oklamat nápisem Chocolate pod displejem modelu, protože čokoláda zatím patří jedině do rukou LG.

Diskuze (12) Další článek: Banner redakce

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Chocolate, Bestseller, Eri, Best, Cin, Son, Padělky, Pad