SpareOne: nouzový mobil vydrží až 15 let [CES 2012]

Pro nouzové případy, firemní akce, seniory a děti je tu nový produkt, které byl představen na veletrhu CES. Jde o jednoduchý mobil SpareOne, který má jednu unikátní vlastnost – výrobce slibuje výdrž až 15 let na jednu AA baterii. Takže ho můžete třeba vozit v autě nebo ho nechat na chatě pro případ, že by se někdy hodil. A starosti s nabíjením můžete hodit za hlavu. Motto SpareOne je tedy jasné: „Nenechá vás ve štychu, když si potřebujete zavolat.“

Klepněte pro větší obrázek
SpareOne není telefon pro běžné volání, hodí se v krizových situacích, kdy může jít o život

Pro úplnost dodávám, že oněch patnáct let platí konkrétně pro baterii Energizer Ultimate Lithium L91, která je součástí balení. Jak je možné, že telefon vydrží tak dlouho? Jistě, vydrží. Vypnutý. Jinými slovy, tenhle přístroj je jedna velká reklama právě na zmíněné baterie, které prý udrží energii až 15 let.

Jak je patrné z obrázků, jde o utržené sluchátko s klávesnicí a několika funkčními tlačítky. Víc nehledejte, displej nahradil jen průhled na baterii. Přístroj má svítilnu a dovede odeslat informaci o své poloze založenou na BTS stanicích mobilní sítě. Funguje jen v sítích GSM.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Standardně bude k mání i v bílé barvě • galerii obrázků najdete na webu výrobce

Pro děti a seniory je zde možnost přednastavit až tři čísla na rychlou volbu, pro operátory, firmy či organizace nabízí výrobce možnost „obléct“ telefon do požadovaných barev. Padnou do něj klasické i micro SIM karty. Jeho cena byla na americkém trhu stanovena na 49,99 dolarů, tedy tisíc korun českých.

Diskuze (30) Další článek: Grafen, vodík, papír: baterie čeká revoluce

Témata článku: , , Běžné volání, Let, Nouzový, Mobil, Spár, MOBI, Štych, Spare