Spekulace: Letošní nové iPhony mají být rovnou tři

Spekulace: Letošní nové iPhony mají být rovnou tři

Apple by letos na podzim mohl představit rovnou tři nové modely iPhonů. Tvrdí to portál Digitimes.com s odvoláním na zdroje blízké výrobci. K současným dvou velikostem s úhlopříčkami displeje 4,7 a 5,5 palce přibude ještě nejmenší čtyřpalcový iPhone.

Klepněte pro větší obrázek
Apple by se letos na podzim mohl vrátit ke čtyřpalcovému iPhonu (obr. MacRumors)

Nová generace iPhonů ponese pravděpodobně označení 6s, 6s Plus a 6c. První dva modely pro Apple vyrobí osvědčení partneři Foxconn a Pegatron, o montáž iPhonu 6c se postará tchajwanský OEM výrobce Wistron. Design dvou větších iPhonů má být shodný s poslední generací, kompaktní model 6c má navázat na předloňský iPhone 5c. Zda bude rovněž plastový, není v tuto chvíli známo.

Trojice jablečných smartphonů dostane vylepšený LTPS dotykový displej, o jehož dodávky se podělí firmy Japan Display, Sharp a LG. Nebude chybět krycí sklo Gorilla Glass poslední generace. Apple použije čipsety A9 pro vyšší modely, 6c dostane A8. Nemá chybět čtečka otisků a NFC.

Určitě si přečtěte

Články odjinud