Šuškanda: Motorola chystá iRadio

Na webu Gizmodo se objevil drb o tom, že Motorola se chystá v nejbližší době – prý už příští týden –spustit novou službu iradio. Jak už název napovídá, mělo by se jednat především o zprostředkování hudby pro mobilní zařízení. Jistá souvislost by zde mohla být s Motorolou E790, která by jako první telefon měla podporovat multimediální službu iTunes a o níž jste si už na Mobilmanii mohli přečíst.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola E790

Za službu iradio se bude muset platit. Více než cena ale zaujme způsob šíření hudebních nahrávek. Skladby se nebudou stahovat prostřednictvím streamovaného vysílání v mobilní síti, ale uživatel si je stáhne z internetu do počítače a následně přesune do svého telefonu. Hodně to připomíná princip iTunes a možná se konečně dočkáme toho, co Motorola slibuje už od loňského léta.

Hudbu nebude možné kopírovat, ale prostřednictvím Bluetooth se bude dát vysílat třeba do patřičně vybaveného autorádia. Hovoří se o počáteční ceně mezi čtyřmi až šesti americkými dolary – pokud to bude za celé album, není to vůbec špatné.

Diskuze (1) Další článek: Aktuální ceník: jaké mobily se dnes vyplatí koupit?

Témata článku: Motorola, Šuškanda, Motor, Motorol, SUS


Určitě si přečtěte