Šuškanda: Nokia chystá revoluční komunikátor s označením E90

Před uvedením klíčových modelů telefonů se po internetu rozšíří mnoho „zaručených“ zpráv o tom, jak bude telefon vypadat, aniž by byl ještě oficiálně představen. Většinou se tyto informace ukážou jako pouhý výplod fantasie nedočkavých uživatelů a obrázky jako podvrh.

Podobně se také spekuluje o možném nástupci komunikátoru 9500 od Nokie. Je docela možné, že bude vypadat jako na přiloženém obrázku a svým označením se zařadí mezi pracovní smartphony řady E. Nokia E90 by měl přijít přístroj, který bude mít příčně výsuvný displej s nakloněním a velkou QWERTY klávesnici. Tradiční podélné otevírání a malý displej na vnějším krytu se tedy zřejmě stanou minulostí.

Klepněte pro větší obrázek

Výbava Nokie E90 zahrnuje kromě velké klávesnice a obřího displeje také podporu UMTS a HSDPA, samozřejmě EDGE a také Wi-Fi. Myslet se prý bude i na zábavu a pro zájemce bude připraven inegrovaný dvoumegapixelový fotoaparát. Zda bude displej dotykový se zatím neví, ale nepředpokládáme to. Nicméně je velmi pravděpodobné, že nástupce oblíbených komunikátorů bude doplňovat řadu E a přinese nějaké větší inovace, které by majitele stávajících komunikátorů přinutili své přístroje inovovat.

Obrázek a specifikace prý pochází z dokumentů Nokie, přesný zdroj je ale pochopitelně neznámý. Věřit, nevěřit? Reálný přístroj nemusí vypadat přesně podle skici na obrázku, ale byl by celkem rozumným a již očekávaným projektem. Předpokládáme tedy, že s „něčím takovým“ Nokia brzy přijde.

Diskuze (24) Další článek: Jak to bude s mobilní televizí DVB-H: zeptali jsme se u T-Mobilu (interview)

Témata článku: Nokia, Nokia E90, Šuškanda, SUS, Komunikátor, Označení


Určitě si přečtěte