Šuškanda: v pondělí bude představen evropský iPhone s podporou 3G

I bez jediné praktické zkušenosti je zatím iPhone v Evropě přijímán jako přístroj s výjimečným uživatelským prostředím, ale chudou výbavou. Za největší nedostatek je považována absence podpory 3G. Po mnoha spekulacích a nepodložených zprávách přišlo prohlášení respektovaného britského novináře jménem Guy Kewney, že evropská verze iPhonu skutečně bude podporovat sítě třetí generace. V článku serveru NewsWireless.net dále uvádí, že modifikovaný komunikátor bude představen již následující pondělí (2. července) v Londýně za přítomnosti zástupců firem Vodafone, T-Mobile a Carphone Warehouse.

V Americe dostal exkluzivitu jediný operátor, proč tedy budou u nás dva? Jednoduše proto, že ani jeden z nich totiž nedokáže pokrýt všechny země starého kontinentu. Větším překvapením je pro mne přizvání nezávislého prodejce Carphone Warehouse. Ten totiž bude s největší pravděpodobností iPhone prodávat odblokovaný a bez dlouhého závazku (dva roky u amerického AT&T). Apple iPhone by tak v Evropě mohl být daleko svobodnější a technicky atraktivnější záležitostí, než je tomu v jeho domovině. Jako poslední problém se tak jeví pozdní začátek prodeje. Jak se zdá, ani to však není zcela definitivní a dočkat bychom se mohli už o nějaký ten měsíc dříve, mluví se o říjnu.

Je skutečně možné, že bude evropský iPhone a okolnosti spojené s jeho prodejem o tolik lepší, než v Americe? Může si vůbec Apple něco takového dovolit? Nerozhněvá si tím „své“ Američany? Více se dozvíme v pondělí.

Diskuze (17) Další článek: iDay: iPhone iMania

Témata článku: 3G, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Pondělí, Přizvání, Pře, SUS, Šuškanda


Určitě si přečtěte