Šuškanda: Vodafone možná blafuje a přinese UMTS už letos

Od Vodafonu jsme čekali, že ještě letos představí síť třetí generace UMTS. Jako ideální čas by se zdál předvánoční trh, rok po uvedení 3G sítí konkurence. Ovšem v květnovém rozhovoru pro ČTK uvedl generální ředitel Vodafonu Grahame Maher, že operátor síť třetí generace představí až v příštím roce.

Spekulace však nepřestaly a po uvedení portálu Vodafone live! by se dalo očekávat, že si operátor s představením sítě třetí generace pospíší. Portál live! si totiž ve světě získal velkou oblibu také hlavně pro bohatý multimediální obsah, který využívá potenciálu 3G sítí. Tento typ obsahu český Vodafone na svém portálu zatím nemůže nabídnout.

Jakmile počáteční boom kolem portálu live! začne ochabovat, uvedení sítě třetí generace by zabilo dvě mouchy jednou ranou. Portál by se rozšířil o nové služby a začalo by se o něm zase hojně mluvit a nová síť by našla hned od počátku širší uplatnění než jenom videohovory a rychlá data. Nehledě na lepší prodejnost 3G telefonů v nabídce.

A právě s nákupem 3G telefonu dostanete další indicii, která napovídá, že bychom se mohli sítě třetí generace dočkat dříve, než jak nám pravil Grahame Maher. U krabice s telefonem najdete přiložený leták, ve kterém Vodafone slibuje, že už brzy najdete pro svůj nový 3G telefon uplatnění. Na spuštění 3G sítě už se prý intenzivně pracuje.

Leták si můžete prohlédnout na následujícím obrázku, děkujeme čtenáři s přezdívkou Fabiak za poslání.

Klepněte pro větší obrázek

Osobně si myslím, že Vodafone trochu blafuje a chce nás a hlavně konkurenci překvapit. Možná bylo v původním plánu uvedení 3G sítě až v příštím roce a tato verze je nadále oficiální, nicméně věřím, že tento plán padne spolu s podzimním listím. A co si myslíte vy? 
Diskuze (31) Další článek: Navigátor TomTom Go 910: velké problémy s držákem do auta

Témata článku: SUS, Vodafone, Let, Nová síť, Šuškanda, Voda, UMTS


Určitě si přečtěte