Symbian: odesílejte zprávy zadarmo

Nokia na svých internetových stránkách nedávno zpřístupnila volně ke stažení zajímavou aplikaci Nokia Sensor. Je to program určený ke komunikaci s ostatními mobilními zařízeními vybavenými bezdrátovou technologií Bluetooth. Můžete tak sedět v místnosti a zdarma si povídat s někým úplně neznámým ve vašem blízkém okruhu.

   
Hlavní menu • nastavení • možnosti logování • týdenní přehled

Po startu aplikace je nutné vytvořit si tzv. folio neboli jakousi zprávu, která bude předávána dále. V ní může být kromě obrázku, vašeho uživatelského jména a samotného textu ještě spousta doplňujících informací o vás, vašich koníčcích a zájmech. Folio lze samozřejmě kdykoliv změnit podle nálady a situace. Zprávy od ostatních uživatelů je možné sbírat a přidávat si je do minihistorie vaší „Bluetooth komunikace“. Všechna příchozí folia jsou logována, takže si lze jednoduše zpětně zjistit, kdy a kdo vám svoji zprávu poslal.

   
Editace folia

Ačkoli je výchozím způsobem komunikace rozhraní Bluetooth, folia je možné odesílat i multimediálními zprávami MMS nebo pomocí e-mailu. Ovšem zase jen na mobilní zařízení vybavené aplikací Nokia Sensor. Klasické stolní Windows si s odesílanými soubory bohužel neporadí.

   
Odesílání přes Bluetooth... • ...e-mailem • práce s guestbookem

Už podle povahy služby předpokládám, že je vytvořena především pro nesmělé osoby, které se bojí oslovit příslušníka opačného pohlaví. Využití je však mnohem širší – ať už při dlouhých chvílích ve škole nebo k bezplatné komunikaci ve firmě. A spousta dalších možností se jistě najde. Více informací a instalační balíček aplikace Nokia Sensor najdete na domácích stránkách společnosti Nokia.

Program je určen pro všechna mobilní zařízení běžících na Series 2.0 a vyšších (jde tedy o modely Nokia 3230, 6260, 6600, 6620, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682 a 7610).

Diskuze (16) Další článek: Jak fotí dvoumegapixelový smartphone Nokia N70

Témata článku: Nokia 3230, Bluetooth komunikace, Zařízení běžících, Zprávy