T-Mobile má dva týdny na pokrytí 52 % populace Internetem 4G

T-Mobile loni v říjnu spustil jako první v České republice síť třetí generace UMTS. Už asi všichni víte, že se jedná o síť UMTS TDD optimalizovanou pouze pro rychlé datové přenosy a že operátor svoji novou službu nazval Internet 4G.

Při spuštění byla síť dostupná pouze v Praze, ale operátor slíbil intenzivní práci na rozšíření pokrytí do dalších velkých měst. Stanovil si konkrétní cíl, že do poloviny roku 2006 pokryje 52 % populace České republiky (čtěte zde). Je nutné si uvědomit, že se „populace“ nerovná „území“, takže bude pokryto především několik největších měst, kde se dá také očekávat zájem zákazníků o službu.


Nahoře je pokrytí k polovině roku 2006, dole ke konci roku. Tmavě růžová
barva odpovídá Internetu 4G, světlejší barva označuje EDGE

Plány operátora jsou vidět na obrázku. Dodrží je? Zatím se T-Mobile pochlubil rozšířením Internetu 4G do Špindlerova mlýna, ale o jiných destinacích jsme neslyšeli. Dostali se k nám také neověřené informace, že se operátor chystá oficiálně rozšířit pokrytí i mimo Prahu až v září. Na druhou stranu nám bylo potvrzeno, že se na rozšiřování pokrytí sítě UMTS intenzivně pracuje a změna plánů se zatím nechystá.

I kdyby plánovaného pokrytí T-Mobile nedosáhl, neporušil by tím žádný závazek nebo slib, jen by zklamal několik mimopražských zákazníků. Podmínky udělené v rámci licence pro provoz sítě třetí generace totiž operátor s přehledem splňuje, stejně jako konkurenční Eurotel. Oba operátoři již splňují svůj závazek, že musí signálem sítě třetí generace pokrývat více než 90 % území hlavního města do ledna 2007. Tuto skutečnost prověřil Český telekomunikační úřad nezávislým měřením na 751 kontrolních místech v Praze.

Diskuze (35) Další článek: David Beckham bude novou tváří značky Motorola

Témata článku: Internet, Pokrytí, 4G, T - Mobil, MOBI, Mobil m, Mobil, Pop, Populace


Určitě si přečtěte