T-Mobile má novou mapu pokrytí

T-Mobile má novou mapu pokrytí

Operátor T-Mobile znatelně vylepšil svou mapu pokrytí, na které naleznete nejen barevně rozlišené pokrytí službami GSM, GPRS, EDGE a Internet 4G, ale také T-Mobile HotSpoty, značkové a partnerské prodejny a dobíjecí místa. Hlavní inovace spočívají v

  • využití technologie web 2.0 umožňující větší interaktivitu, kdy snadno jen pomocí myši měníte měřítko či pozici mapy a zobrazené vrstvy. Nedochází k opakovanému načítání celé stránky jelikož se mapa rychle překresluje.
  • sloučení grafického obsahu (mapy) s informací o místě v mapě pomocí tzv. bublinové nápovědy. Po najetí kurzorem na vyhledaný objekt se zobrazí podrobnější informace.
  • aplikace automaticky rozpoznává typ zařízení a prohlížeče, se kterým si mapu prohlížíte, a pokud nelze nabídnout moderní verzi mapy, je automaticky nebo v odkazu pod mapou nabídnuta zjednodušená, avšak spolehlivě funkční verze. Mapa pokrytí je tak dobře použitelná i na mobilních zařízeních typu MDA či telefonech s web'n'walk prohlížečem a můžete ji použít pro orientaci v terénu kdekoliv po ČR.

Tip: Na toto téma probíhá diskuze na našem fóru.

Ovládání je poměrně intuitivní, slouží k němu několik tlačítek umístěných ve spodní části okna s mapou. Konkrétně se jedná o zoom, posuv mapy, tlačítko pro výběr a zvětšení určité oblasti, zobrazení podkladových map, maximalizaci mapy v novém okně a reset všech nastavení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nová mapa pokrytí T-Mobilu

V mapě lze vyhledávat podle názvů sídel, ulic či adres (popisných i orientačních čísel). Vyhledávání podporuje inteligentní vyhledávání, tedy s diakritikou i bez diakritiky, v rozsahu celé ČR. Nově je také možné vyhledávat podle souřadnic.

Inovovanou mapu naleznete na webu operátora.

Diskuze (13) Další článek: HTC Touch: odpověď na iPhone (první dojmy)

Témata článku: T-Mobile, Operátoři, Pokrytí, T - Mobil, MOBI, Nov, Mobil m, Mobil


Určitě si přečtěte