T-Mobile nesmí nabádat ke zrušení pevné linky

Určitě si vzpomínáte na reklamní kampaň T-Mobilu, ve které vybízel ke zrušení pevné linky. Volání z mobilu je podle reklamy operátora výhodnější a pevnou linku už proto nepotřebujete. Český Telecom měl však pochopitelně jiný názor a podle tvrzení tiskového mluvčího Martina Žabky tato kampaň výrazně poškozovala Český Telecom v očích veřejnosti.

Došlo proto na soud. Ten včera rozhodl, že je reklama T-Mobilu klamavá a obvinění Českého Telecomu tedy oprávněné. T-Mobile se tím dopustil nekalé soutěže, srovnává dvě neporovnatelné služby a Českému Telecomu tím pravděpodobně odradil mnoho zákazníků.

Reklama porovnává základní tarif Telecomu Standard a nadstavbovou službu T-Mobile pro volání z mobilu pod názvem Pevná mimo špičku, kterou ale nelze použít bez běžného tarifu k mobilnímu telefonu. Standard je navíc podle Telecomu určen pro méně volající zákazníky a například neobsahuje žádné volné minuty jako některé jiné nabídky firmy.

Zda bude muset T-Mobile zaplatit pokutu se zatím neví, ale dá se to očekávat. Stáhnout reklamní kampaň operátor každopádně nemusí, protože ta už mezi tím skončila.

Zdroj: ČTK

Diskuze (17) Další článek: HTC Oxygen: první fotografie kompaktního smartphonu

Témata článku: Mobil, Zrušení, T - Mobil, MOBI, Link


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40