T-Mobile reaguje na zvýšení DPH

Tisková zpráva, 11. prosince 2003 – Na základě usnesení Parlamentu České republiky se od 1.1.2004 mění sazba daně z přidané hodnoty u většiny služeb z 5 % na 22 %; tato změna se týká i služeb telekomunikačních. Stejně jako ostatní operátoři promítne společnost T-Mobile zvýšenou sazbu DPH do koncových cen. Ceny služeb bez DPH se však nemění, pouze se zvyšuje odvod do státního rozpočtu. T-Mobile si je vědom dopadu této změny na zákazníky; a proto se jim rozhodl ulehčit přechod na novou sazbu DPH formou kompenzací. „Vážíme si důvěry našich zákazníků a chceme jim maximálně vyjít vstříc. Přestože to žádný zákon neukládá, rozhodli jsme mezi zákazníky rovnoměrně rozdělit několik desítek milionů korun,“ vysvětluje zmíněný krok Jiří Hájek, tiskový mluvčí T-Mobile.

Twist: „Dobijte si kredit do 31.12. a volejte za staré ceny i nadále“­

Stav kreditu (bez DPH) na zákaznické Twist kartě po půlnoci 31. 12. 2003 bude navýšen o 17 %. Tato částka představuje kompenzaci rozdílu způsobeného zvýšením DPH u telekomunikačních služeb z 5 % na 22 %. Navýšení kreditu proběhne v období do 10.1.2004.

„Čím vyšší částku zákazník dobije, tím déle bude volat za ceny, na které je zvyklý,“ vysvětluje Jiří Hájek a dodává: “Vezmeme-li v úvahu průměrnou útratu Twist zákazníka, v případě, že dobije např. 7.500 Kč, bude volat za nižší ceny ještě v roce 2005.“ Zároveň T-Mobile všem zákazníkům doporučuje, aby dobití kreditu uskutečnili včas a nenechávali je na poslední chvíli. O možnosti získat kompenzaci jsou zákazníci od 11.12. informováni mj. formou reklamní kampaně a na internetových stránkách www.t-mobile.cz.

Tarifní zákazníci: „Sleva 5,4 – 11,7 %“

Zákazníci, kteří využívají některý z tarifních programů T-Mobile, obdrží za celé přelomové období pouze jednu fakturu, v níž jim bude přiznána sleva ve výši 5,4 – 11,7 % z fakturované částky. Výše kompenzace je závislá na zařazení zákazníka do určitého zúčtovacího období, resp. na počtu prosincových dní (tedy délce období zatíženého nižší sazbou DPH) v jeho vyúčtování.

zúčtovací období počet dní v prosinci sleva z fakturované částky
od 06. 12. 2003 do 05.1.2004 26 11,7%
od 13.12.2003 do 12. 1.2004 19 8,6%
od 20.12. 2003 do 19. 1.2004 12 5,4%
Údaj o tom, za jaké období jsou služby účtovány, je uveden na faktuře.

Pokud jsou tedy zákazníkovi účtovány služby v zúčtovacím období 6.12.2003 – 5. 1.2004, je mu fakturováno 26 prosincových dní a získá slevu ve výši 11,7 % z vyfakturované částky. Tedy například, pokud je výše fakturované částky 1 000 Kč včetně DPH, zákazník získá slevu 117 Kč, takže zaplatí pouze 883 Kč včetně DPH.

Uvedená kompenzace není určena pro ty tarifní zákazníky T-Mobile, kteří jsou plátci DPH, a tudíž zvýšení DPH se jich přímo nedotkne.

„Navrhované řešení považujeme z pohledu zákazníků za jednoduché – zákazník obdrží pouze jedno standardní vyúčtování, v němž bude sleva uvedena jako samostatná položka,“ vysvětluje Jiří Hájek a doplňuje: „Zcela transparentně budeme zákazníkům dále počítat i volné minuty v rámci jejich tarifu, a budou je moci čerpat v rámci celého standardního zúčtovacího období, tak jak jsou zvyklí.“ Zvolené řešení také zohledňuje fakt, že u některých bank mají zákazníci nastaveno pouze jedno možné inkaso v měsíci, takže by zaplacení dvou faktur od jednoho dodavatele mohlo být složité.

Další informace ke změně DPH a způsobu kompenzací u T-Mobile zákazníci získají na www.t-mobile.cz či bezplatné infolince (4603 ze sítě T-Mobile).

Diskuze (57) Další článek: Přiložte si k uchu topení aneb Parodie na volání s N-Gage

Témata článku: Mobil, Počet dní, MOBI, DPH, Zvýšení, T - MobilSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid