T-Mobile vylepšil službu pro vyhledávání mobilů Kde je...

T-Mobile už nějaký čas nabízí užitečnou službu pro lokalizaci mobilních telefonů, respektive aktivních SIM karet. Jmenuje se Kde je... a více si o ní můžete přečíst ve starším článku. Operátor nyní službu vylepšil o několik užitečných maličkostí:

• Zákazníci mají přístup ke službě přes webové i wapové rozhraní t-zones, z menu telefonu a přes SMS. Dosud bylo možné lokalizovat jednotlivé typy SIM karet jen přes určité rozhraní (např. přes SMS jen Profi a Universal SIM), nyní lze každým ze čtyř možných postupů vyhledat jakýkoliv typ SIM karty.

• Na SIM kartách, které nemají položku Kde je... (resp. Locator) v nabídce SIM Toolkit, lze nově nastavovat službu Kde je… jednoduše pomocí SMS. Doposud se museli jejich majitelé spolehnout jen na t-zones na wapu či webu. Návod nejen pro nastavení služby najdete zde.

• Před vyhledáváním se už neposlušná dítka neschovají ani v metru. Až tam rodiče dohlédnou prostřednictvím služby Kde je… Tazatel nyní zdarma dostane informaci o trase (A, B nebo C) a přibližném úseku stanic, kde se hledaná SIM karta nachází.

• Pokud se nepodaří hledaný telefon, respektive SIM kartu najít, obdrží tazatel SMS informující o důvodu chyby. Dosud totiž umožňoval jen zaslání hlášky o nemožnosti lokalizace. Jedná se zejména o případy, kdy je hledaný uživatel SIM karty mimo pokrytí, nemá povolenou lokalizaci, či je na vině špatně zadaný příkaz.

• Podpora roamingu – další novinkou je případ, kdy je hledaná SIM karta v zahraničí. Nově lze přes SMS zjistit stát i název sítě, ve které je lokalizovaná SIM karta přihlášena. Součástí odpovědi jsou i souřadnice geografického středu daného státu.

• Zatím poslední změnou je zlepšení kvality map českých měst v rámci t-zones na webu. Uživatel si nyní může přiblížit vypočtenou lokalitu do většího detailu.

Služba najde mnoho využití. Rodiče mohou mít kontrolu nad pohybem svých dětí, ve firmách ocení přehled o aktuálním místě působení zaměstnanců v terénu a například šikovně schovaný zapnutý telefon v autě může lokalizovat případného zloděje.

Diskuze (14) Další článek: Eurotel Go: nový věrnostní program Go Bod Plus

Témata článku: Zapnutý telefon, MOBI, Mobil, T - Mobil, Vyhledávání


Určitě si přečtěte