Tajné: TomTom Go 940 s vestavěným Googlem

Očekává se, že TomTom příští týden na veletrhu IFA představí nové navigační přístroje. Očekává se, že by to mohla být řady Go x40, a jak se zdá, nejméně TomTom Go 940 by se opravdu mohl objevit. Na stránkách jednoho britského obchodu totiž takový přístroj najdete včetně technické specifikace.

Začněme se současným TomTomem Go 930, protože všechny jeho funkce bude mít i novinka. Navíc ale přidá řadu funkcí nazvaných Live; ostatně celý přístroj bude mít název Go 740 Live. Tyto funkce budou vyžadovat spojení s mobilním telefonem, nebo snad dokonce kartu SIM vestavěnou přímo v TomTomu. Při pořízení TomTomu uživatel získá jejich tříměsíční předplatné, které bude muset obnovit, pokud je bude chtít využívat dál.

A o co jde? O dopravní informace HD Traffic (tam, kde budou dostupné), o aktuální ceny benzínu, počasí. Přímo v navigaci by mělo být vestavěno hledání prostřednictvím Googlu. Je jasné, že tyto služby budou závislé na lokalitě a v Česku – pokud se u nás tento model bude prodávat – budou jiné.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek z webu GPSLodge.com s tlačítkem Googlu zatím beru s rezervou

Jak jsem už před několika dny psal v bleskovce o Canalys Navigation Foru, podobný směr vývoje můžeme čekat i u ostatních výrobců navigačních systémů. Hardware neustále zlevňuje, firmy musí hledat další zdroje tržeb a služby postavené na lokalizaci jsou vhodný směr. Otázkou ale je, jak bude uživatelům vyhovovat, že zakoupení navigace není poslední investice.

Zdroj: GPSLodge.com

Váš názor Další článek: Falešná N79 v prodeji dříve, než byl představen originál

Témata článku: Google, Tom, Google +


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone