Tarify O2 Pohoda lze prodloužit i bez potvrzení o studiu

Studentské tarify Pohoda a Pohoda Simple, které nabízí mobilní operátor O2, nemusíme nějak zvlášť představovat. Všichni žáci a studenti ve věku od 6-ti let si mohou tarif Pohoda Simple zaktivovat (tarif Pohoda již není nabízen novým zákazníkům, více zde) sami nebo za pomoci zákonných zástupců (do 18-ti let) s roční smlouvou.

Žákům mladším 15-ti let se tarif automaticky po 12 měsících prodlužuje, od 15 let je nutné každý rok dodat potvrzení o studiu, vždy nejpozději 30 dní před vypršením roční lhůty. Tarif O2 Pohoda bylo možné při aktivaci do 30.4.2005 využívat bez omezení, tedy bez každoročního prokazování studia. Tuto výhodu ale mohou získat i nynější zákazníci těchto tarifů.

Jeden čtenář nás upozornil, že si tarif Pohoda aktivoval v průběhu srpna roku 2005, nyní již tarif využívá téměř 2 roky a žádné potvrzení o studiu nemusel nikdy předkládat (kromě aktivace), přesto tento tarif využívá vesele dál.

Zavolali jsme tedy na zákaznickou linku O2 a přímo u zdroje se zeptali, jak je možné využívat studentský tarif bez potvrzení o studiu.

Odpovědí jsme byli doslova šokováni. Pracovník zákaznické linky nám řekl, že O2 rozhodně nebazíruje na tom, aby studenti předkládali potvrzení o studiu vždy nejméně 30 dní před koncem prvního roku, potvrzení stačí klidně předložit i 2 dny před tímto termínem a nic se nestane. Pokud student potvrzení nepředloží vůbec, tak mu studentský tarif zůstává dál, ale pouze do té doby, než si systém při kontrole všimne, že u daného telefonního čísla chybí dodané potvrzení o studiu. Tato doba může být různá. Několik málo týdnů, ale třeba také za několik měsíců. Ovšem ten dotyčný, který potvrzení nepředložil, může každý den očekávat zrušení tohoto tarifu a tak nikdy nemá jistotu, do kdy mu tarif zůstane. Zákazníci, kteří potvrzení dodali zato mohou tarif využívat bez jakékoliv známky znepokojení.

Takže zbývá jediná rada na závěr. Pokud jste skončili se školou, rozhodně tarif neměňte na jiný, počkejte na automatické zrušení, které může proběhnout i za několik let.

Diskuze (31) Další článek: Premium SMS se rozrostly o další čísla

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, O2, Pot, Tarif, Potvrzení, Pohoda


Určitě si přečtěte