Telefónica O2 Czech Republic: právní problémy ještě před založením

I když představenstvo, dozorčí rada a nakonec i valná hromada Českého Telecomu a Eurotelu schválila přejmenování společnosti na Telefónica O2 Czech Republic, objevila se komplikace. Firmu se stejným názvem si totiž v březnu zaregistroval někdo jiný, JUDr. Tomáš Křížek; přejmenoval tak svoji starší společnost TOMPLUS.

V jeho případě jde o společnost s ručením omezeným a nikoli o akciovou společnost, o kterou má zájem Český Telecom. Navíc „r“ ve slově „republic“ je malé. Podobnost obou názvů je ale tak velká, že soud zřejmě operátorovi nepovolí registraci plánovaného jména.

Tomáš Křížek nepodniká v telekomunikacích. Převzetí jména po jeho veřejném a hlasitém oznámení tak lze považovat za spekulaci. Český Telecom a Eurotel tak mají problém, se kterým asi nikdo nepočítal. Nelze zapomenout ani na internetové domény telefonica.cz a O2.cz, které jsou v držení jiných majitelů.

Další informace: České noviny, Justice.cz

Diskuze (32) Další článek: Eurotel v červnu ukončí provoz sítě NMT (Tip)

Témata článku: Telefónica, Republic, Pře, Dozorčí rada, Czech republic, Žal


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109