Telefónica testuje nový prodejní kanál – videohovor s konzultantem. V rámci pilotního provozu jsou v nabídce pouze služby pevného připojení (pevná linka, xDSL internet, O2 TV). Služba videokonzultací je dostupná v pracovní dny od 8 do 20 hodin a je zdarma. Jak služba funguje v praxi?
Zákazník prostřednictvím webu zadá své telefonní číslo, na které mu během několika sekund videokonzultant zavolá. Že je videokonzultant k dispozici, signalizuje zelený telefon. Žlutý znamená obsazeno, můžete zanechat číslo pro zpětné zavolání.

Zvuk tedy jde z telefonu, obraz je na obrazovce počítače – nejen tvář videokonzultanta, ale také ukázky, tabulky a další podklady, které usnadní celý hovor. K videohovoru tedy není potřeba žádné speciální vybavení, vidíte pouze vy konzultanta, nikoliv on vás. Po skončení můžete hovor ohodnotit.