Telefónice O2 hrozí exekuce majetku

Se závažným problémem se nyní potýká operátor Telefónica O2. Kvůli šest let starému sporu s T-Mobilem byla na majetek Telefóniky vyhlášena exekuce. Informují o tom Hospodářské noviny, které poukazují na výpis z katastru nemovitostí, kde je již exekuce zapsána.

Spor s T-Mobilem vznikl před šesti lety, kdy se operátoři přeli o výši propojovacích poplatků mezi pevnou a mobilní sítí. Původní smlouvy z roku 1997 totiž v roce 2001 pozbyly platnosti a jednalo se o nové výši propojovacích poplatků. T-Mobile tehdy navrhoval částku 6,50 Kč, Český Telecom 3 Kč. Spor nakonec vyústil v jedenáctiměsíční období „bezvládí“, během kterého si firmy účtovaly poplatky podle svého uvážení.

Vše měl rozhodnout Český telekomunikační úřad. Ten situaci prošetřil a na základě cenové kontroly stanovil výši propojovacích poplatků na 6,50 Kč. T-Mobile proto požadoval po Českém Telecomu zpětné proplacení rozdílu v propojovacích poplatcích za jedenáct měsíců, po které Český Telecom platil pouze tři koruny, namísto potvrzených 6,50 Kč. Celkem to bylo bezmála 900 miliónů korun.

Český Telecom však požadavek T-Mobilu považoval za neadekvátní a nic nezaplatil. Do sporu se proto vložil soud. Ten dal za pravdu T-Mobilu. Telefónica O2 proto musí zaplatit dluh ve výši 900 miliónů korun a k němu ještě úroky, které mezi tím částku navýšily až na dvojnásobek. Celkem má tedy Telefónica T-Mobilu zaplatit 1,8 miliardy korun, ale zatím tak neučinila. Soud proto nyní vyhlásil exekuci na její majetek.

Tiskový mluvčí Telefóniky O2, Martin Žabka, Hospodářským novinám řekl: „Chod firmy to nijak neohrožuje a nemění se ani náš postoj k celé věci.“ Dá se tedy očekávat, že se Telefónica proti rozhodnutí soudu odvolá a spor bude pokračovat.

Zdroj: Hospodářské noviny

Diskuze (19) Další článek: Čínská Nokia N95 má dotykový displej a dvě SIM karty

Témata článku: O2, Operátoři, #exe, Exekuce


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195