Telefonní operátoři v Londýně na hranici svých sil

Během dneška zažívají angličtí mobilní operátoři obrovské vytížení na samé hranici kapacit. Způsobily to dopolední teroristické výbuchy v centru Londýna. Vodafone vymezil část kapacity sítě pouze pro potřeby záchranářů. Běžní uživatelé tak nemohou využít služby operátora v plné míře a napoprvé se prakticky nedá dovolat - lidé to zkoušejí vícekrát, tím ale bohužel k přetížení sítě jenom přispívají.

Ve stejné situaci se nacházejí také operátoři Orange, O2 a 3. Problémy má i Virgin Mobile, který své služby provozuje na sítích T-Mobilu.

K masivnímu přetížení dochází ale i v případě pevných telefonních linek. Okamžitě, jakmile totiž londýnští uživatelé zjistí, že se nemohou svým známým dovolat mobilně, sáhnou právě po stolním domácím telefonu či aparátu v telefonní budce.

Teroristický expert Michael Clarke k tomu říká, že by mohlo jít dokonce o bezpečnostní nařízení, aby nemohlo docházet ke spouštění dalších výbušnin mobilními telefony. O přílišném vytížení tak údajně operátoři mluví pouze při styku s veřejností.

Diskuze (20) Další článek: Motorola a Samsung: dva obři budou sdílet technologický vývoj

Témata článku: Londýn, Síl, Telefon, Hra


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46