Test Siemensu M65 za polárním kruhem

Tři Češi, troje saně a čtyřiadvacet psů minulý týden vyrazilo na výpravu ProPlan Trail – Finsko 2005. Cílem je prostřednictvím psích spřežení překonat trasu o délce přibližně 1 000 km. Povede z města Rovaniemi, které leží na polárním kruhu, k nejsevernějšímu místu Finska Nuorgam a zpět.

Proč o tom píšu na MobilManii? Učastníci dobrodružné cesty s sebou totiž kromě čtyř set kilogramů granulí pro psy a dalších desítek kilogramů „lidské“ výbavy vezou i odolný mobilní telefon Siemens M65. Slouží pro komunikaci s domácí centrálou, jeho prostřednictvím se také posílají fotografie do deníku, který najdete na webu. A v neposlední řadě také probíhá test mobilu v opravdu extrémních podmínkách. Výsledkem testu potom bude článek, který zveřejníme na MobilManii.

Zkušenosti s telefonem jsou podle prvních zpráv zatím docela dobré. Při teplotách, jaké panují za polárním kruhem (-15 °C přes den, -30 °C přes noc), ale občas zkolabuje displej. Mobil je samozřejmě schovaný v teplé náprsní kapse a na mráz se dostane jen při focení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První fotografie z výpravy pořízené Siemensem M65


Tip: přečtěte si článek s výsledky našeho redakčního crash testu mobilních telefonů, jehož se zúčastnil i Siemens M65

Diskuze (26) Další článek: Jedeme do Londýna se smartphonem Series 60

Témata článku: Siemens, Polar, Siemens M65, Polární kruh, Test, Kruh, Pol


Určitě si přečtěte