To nej z české tvorby: Mobilní aplikace roku 2012 zná své vítěze

To nej z české tvorby: Mobilní aplikace roku 2012 zná své vítěze

Anketa Mobilní aplikace roku 2012 zná své vítěze. Cílem ankety je najít nejen nejpopulárnější, ale také nápadité a inovativní, byť méně známé aplikace pro mobilní telefony v různých kategoriích, upozornit na ně a podpořit tak české vývojáře.

Z nominační fáze, která probíhala od 12. března do 10. dubna, vzešlo 184 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu Communication Wednesday a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozřadila do deseti kategorií. Internetová veřejnost pak svýmhlasování od 23. dubna do 23. května rozhodovala, kdo získá ocenění v každé z kategorií. Do hlasování se zapojilo téměř 5 000 uživatelů internetu.

Klepněte pro větší obrázek

Největší počet hlasů z řad veřejnosti napříč všemi kategoriemi získala aplikace Mapy.cz z dílny Seznam.cz, a stala se tak Mobilní aplikací roku 2012. V průběhu slavnostního vyhlášení bylo značkou ExperienceU uděleno speciální ocenění pro aplikaci přinášející nejlepší uživatelský prožitek. Nejlepší UX aplikací roku se staly Jízdní řády pro iDnes.cz. V seznamu výsledků si všimněte také aplikace Wifileaks, za kterou stojí náš kolega Jakub Čížek.

Kompletní přehled výsledků:

 

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (10) Další článek: Samsung TecTile: NFC tagy zjednodušují život [video]

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, MOBI, Wednesday, Rok, T - Mobil, Mobil, Odborná porota, TV +, Ocenění v, Vítěz


Určitě si přečtěte