Tohle ještě v mobilu nebylo. Nomu T18 má vysílačku a externí kameru

Čínské Nomu je specialista na obrněné mobily. Na jaře jsme vyzkoušeli jejich špičkový model S30 a příjemně překvapil. Teď se do prodeje chystá atraktivně vyhlížející kuriozita.

Také Nomu T18 je odolný smartphone, ale  z řady konkurentů vystupuje už na první pohled. Obří anténa nechytá signál z klasické mobilní sítě, ale pro integrovanou vysílačku. Pokud si koupíte dva či více těchto mobilů, můžete si povídat zdarma i tam, kam signál mobilního operátora nedosáhne. Vysílačky mohou být vzdálené až 5 km.

Další kuriozitou je externí videokamera. K mobilu se připojuje kabelem, na něm jsou tlačítka pro pořízení fotky a spuštění záznamu, modul s objektivem obsahuje také mikrofon. Napadá vás, k čemu je něco takového dobré? Škoda jen, že kamerka není součástí balení, musíte si za ni připlatit nemalých 70 dolarů. Kamerka je součástí balení.

Jinak je to klasický smartphone se zvýšenou odolností, kromě IP68 splňuje také standard MIL-STD-810G. Má obří baterii o kapacitě 5 200 mAh a HD displej o úhlopříčce 4,7". Výkon dodá procesor MediaTek MTK6737T v kombinaci s 3 GB RAM, úložiště má kapacitu 32 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Dostalo se i na čtečku otisků prstů, což u pancéřovaných mobilů rozhodně není samozřejmost. 

Máte zájem o tuhle obrněnou kuriozitu? Díky podpoře českého LTE nebude problém jej provozovat i v ČR. Čínské e-shopy spouští prodej právě v těchto dnech, v době psaní článku je cena 330 dolarů, což znamená, že mobil do ČR dostanete za cca 9 200 Kč.

Nomu T18 v akci:

Diskuze (13) Další článek: Apple natočil reklamu v Česku. Má úžasnou atmosféru a haldy falešného sněhu

Témata článku: IP68, Čína, Kuriozita, Gorilla Glass, Nomu, MIL-STD 810, Zvýšená odolnost, Outdoor, Voděodolnost, Standard mil-std, Vysílačka, Česká republika, Obrněný mobil, Obří baterie, Odolný smartphone, Mobil, MOBI, Klasický smartphone, Mobilní operátor, AliExpress, Aliexpressu, České LTE, Kamera, Gearbest, Špičkový model


Určitě si přečtěte